To bardzo ważna zmiana dla podróżujących na linii Olsztyn-Szczytno-Ełk

2023-09-01 09:15:31(ost. akt: 2023-08-31 15:54:41)
Zdjęcie jest ilustracją do tekstu

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu

Autor zdjęcia: Zbigniew Woźniak

Już za kilka dni zmianie ulegnie rozkład jazdy pociągów. Będzie obowiązywał ponad miesiąc.
Od 3 do 23 września na całej linii kolejowej 219: Olsztyn – Szczytno - Ełk prowadzona będzie kolejowa komunikacja zastępcza.

Jest to związane z pracami przy przebudowie stacji Olsztyn Główny. Przez trzy tygodnie KKZ będzie obwiązywać również za pociągi w relacji Olsztyn – Lotnisko Szymany.

Autobusy komunikacji zastępczej w Olsztynie będą odjeżdżać z przystanku komunikacji miejskiej znajdującego się w pobliżu dworca autobusowego vis a vis restauracji MacDonald’s.

Uwaga! Autobus będzie zajeżdżał do stacji PKP w Marcinkowie.

Zarządca infrastruktury kolejowej PKP PLK prowadzi również modernizację linii kolejowej nr 38 pomiędzy Ełkiem a Sterławkami Wielkimi, dlatego na tym odcinku również prowadzona będzie kolejowa komunikacja zastępcza, tak, jak odbywa się to obecnie.

Ważną informacją jest, że w autobusach komunikacji zastępczej nie ma możliwości przewozu rowerów i wózków.

Zarządca PolRegio prosi o zwrócenie szczególnej uwagi na lokalizację przystanków komunikacji zastępczej,
które nie zawsze są tożsame z przystankiem kolejowym. Pozostałe zmiany rozkładu dotyczą kilkuminutowych odchyleń w stosunku do bieżącego rozkładu niektórych pociągów. W związku ze zmianami prosi się pasażerów o dokładne zapoznanie się z godzinami odjazdów i przyjazdów pociągów przed planowaną podróżą.

Informacje o rozkładzie jazdy można uzyskać pod numerem telefonu infolinii: 22 474 00 44 (czynnej całą dobę). Szczegółowe zmiany w rozkładach jazdy pociągów, są dostępne:
— na plakatach stacyjnych,
— na stronie polregio.pl,
— w Portalu Pasażera PKP PLK S.A.: rozklad.plk-sa.pl,
— na stronierozklad-pkp.pl.


W czwartkowym (31 sierpnia) wydaniu Gazety Olsztyńskiej m.in.

 Obecnie w budowie jest odcinek S16 Borki Wielkie – Mrągowo, który ma być gotowy w pierwszym półroczu 2024 roku.   Co z rozbudową S16? Jest najlepsza oferta
Drogowcy dokonali oceny ofert, które wpłynęły na rozbudowę jednego z dwóch odcinków „szesnastki” od Olsztyna do Biskupca. Wiadomo też, że wystąpią o zwiększenie środków na tę inwestycję. Ale co dalej z S16 od Mrągowa do Ełku?

Nauczyciel potrzebny od zaraz
Przed nami trudny powrót do szkoły? W Olsztynie brakuje ponad 150 nauczycieli, a w województwie — ponad 800. Cały czas są oferty pracy dla nauczycieli przedmiotów zawodowych, anglistów i matematyków. Z brakiem kadry borykają się też przedszkola. Ale najbardziej potrzeba pedagogów i psychologów.

„Solidarność” – to brzmi dumnie!
31 sierpnia obchodzimy Dzień Solidarności i Wolności, który przypomina o wydarzeniach sprzed 43 lat, gdy w Gdańsku doszło do podpisania historycznego porozumienia pomiędzy władzami PRL a komitetem strajkowym. Porozumienia, na podstawie którego powstała „Solidarność”.

Z wielką przyjemnością oddajemy w Państwa ręce najnowsze wydanie Magazynu Turystycznego Warmia&Mazury.

Już jest! Najnowszy numer Rolniczego ABC już w sprzedaży

Jak kupić e-wydanie? Wystarczy kliknąć w zdjęcie jedynki poniżej, lub wejść na kupgazete.pl