Jeziorany z ogromnym wsparciem od rządu wyremontują uciążliwą dla mieszkańców drogę

2023-08-30 18:35:42(ost. akt: 2023-08-30 14:54:44)

Autor zdjęcia: Warmińsko-Mazurski Urząd Wojewódzki w Olsztynie

Burmistrz Jezioran Maciej Leszczyński otrzymał z rąk Wojewody Artura Chojeckiego promesę na rządowe dofinansowanie w wysokości 8,6 milionów złotych. Inwestycja dotyczy remontu drogi między Wójtówkiem a Modlinami na trasie między Jezioranami a Lidzbarkiem Warmińskim.
Gmina Jeziorany skorzystała z rządowego dofinansowania już nie pierwszy raz na różne inwestycje.

Zrewitalizowany został plac i centrum miasta za 8,5 miliona złotych. Na ukończeniu jest obwodnica, której koszt wynosi blisko 26 milionów złotych. Do tego infrastruktura nad jeziorem Luterskim o wartości 5 milionów złotych, budowa remizy Ochotniczej Straży Pożarnej i zakup dwóch samochodów - to kolejne 5 milionów złotych.

Fot. Warmińsko-Mazurski Urząd Wojewódzki w Olsztynie

— Kwota jest bardzo duża, jak na ten program. To pieniądze, które pozwolą na wyremontowanie tego odcinka drogi. Przypomnę, że to dodatkowy program w Rządowym Funduszu Rozwoju Dróg. Obok tego zasadniczego, w którym mamy co roku do dyspozycji ok. 100 milionów złotych, ten dodatkowy – na remonty – opiewał na kwotę 61 milionów złotych w skali naszego województwa — powiedział wojewoda.

Rozstrzygnięcie ostatniego naboru wniosków do Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg odbyło się w lipcu. Na liście podstawowej znajduje się 89 inwestycji z województwa warmińsko-mazurskiego.


W środowym (30 sierpnia) wydaniu Gazety Olsztyńskiej m.in.

„Czternastka” na rękę. Ile dostaną seniorzy?
Już pojutrze pierwsi emeryci mają dostać „czternastkę”, która w tym roku wynosi 2650 zł brutto. Jednak nie wszyscy otrzymają tyle samo, bo czternastka będzie zależeć od kwoty świadczenia, które otrzymują seniorzy. Kto i na ile może liczyć? Kiedy będą pieniądze?

Odejście od węgla do 2030 roku?
Odejście od węgla do 2030 r., zeroemisyjność do 2040 r. – zakłada zaktualizowana strategia PGE, którą spółka przedstawiła we wtorek w Warszawie. Założono, że skumulowany zysk operacyjny EBITDA Grupy PGE w latach 2024-2030 przekroczy 90 mld zł.

Będzie 1000 nowych żołnierzy
— Naszym zadaniem, zadaniem władz polskich jest zbudowanie tak silnego Wojska Polskiego, żeby Rosja na Polskę nie napadła — powiedział wczoraj w Olecku minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak.

Z wielką przyjemnością oddajemy w Państwa ręce najnowsze wydanie Magazynu Turystycznego Warmia&Mazury.

Już jest! Najnowszy numer Rolniczego ABC już w sprzedaży

Jak kupić e-wydanie? Wystarczy kliknąć w zdjęcie jedynki poniżej, lub wejść na kupgazete.pl