O mały włos nie doszło do tragedii. Młody mężczyzna wdrapał się na koło młyńskie w lunaparku w Giżycku

2023-08-30 10:11:39(ost. akt: 2023-08-30 12:02:02)
Zdjęcie jest ilustracją do tekstu

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu

Autor zdjęcia: pixabay.com

Brakiem wyobraźni i nieodpowiedzialnością wykazał się młody mężczyzna, który bez żadnych zabezpieczeń wspiął się na diabelski młyn w Giżycku. Swój wyczyn nagrał i umieścił w mediach społecznościowych. Teraz będzie miał kłopoty.
Kilka dni temu, do sieci trafił filmik, na którym młody mężczyzna w środku nocy wdrapuje się na sam szczyt koła młyńskiego, które jest jedną z popularnych atrakcji w Lunaparku "Bajka" w Giżycku.

Na diabelski młyn o wysokości 12 pięter wspinał się bez jakiejkolwiek wiedzy i zgody firmy, a żeby tego było mało, nie posiadał przy sobie nawet najmniejszego zabezpieczenia.

Fot. Facebook- Aktywne Giżycko

Swój wyczyn uwiecznił na nagraniu, które "dumnie" podpisał "Znowu bez biletu na sam szczyt".

Film udostępnił fanpage "Aktywne Giżycko", które jest jednym z aktywniejszych profili dotyczącym miasta. Być może wspinającemu się śmiałkowi nie przyszło do głowy, że film zostanie udostępniony do szerszej publiczności, aż trafi do samego właściciela lunaparku.

Lunapark "Bajka" krótko skomentował sprawę pod filmem.

— Za włamanie i naruszenie prywatności sprawa została zgłoszona na policje. Na monitoringu dokładnie widać sprawców — napisał i dodał, że sam profil Aktywne Giżycko nie powinien promować wandalizmu i włamania.

Internauci również nie kryli swojego niezadowolenia w komentarzach. Nie pochwalali tego pomysłu, który mógł skończyć się tragicznie.

Gazeta Olsztyńska skontaktowała się z Komendą Powiatową Policji w Giżycku, by dowiedzieć się szczegółów tej sprawy.

Więcej informacji wkrótce.


W środowym (30 sierpnia) wydaniu Gazety Olsztyńskiej m.in.

„Czternastka” na rękę. Ile dostaną seniorzy?
Już pojutrze pierwsi emeryci mają dostać „czternastkę”, która w tym roku wynosi 2650 zł brutto. Jednak nie wszyscy otrzymają tyle samo, bo czternastka będzie zależeć od kwoty świadczenia, które otrzymują seniorzy. Kto i na ile może liczyć? Kiedy będą pieniądze?

Odejście od węgla do 2030 roku?
Odejście od węgla do 2030 r., zeroemisyjność do 2040 r. – zakłada zaktualizowana strategia PGE, którą spółka przedstawiła we wtorek w Warszawie. Założono, że skumulowany zysk operacyjny EBITDA Grupy PGE w latach 2024-2030 przekroczy 90 mld zł.

Będzie 1000 nowych żołnierzy
— Naszym zadaniem, zadaniem władz polskich jest zbudowanie tak silnego Wojska Polskiego, żeby Rosja na Polskę nie napadła — powiedział wczoraj w Olecku minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak.


Jak kupić e-wydanie? Wystarczy kliknąć w zdjęcie jedynki poniżej, lub wejść na kupgazete.pl