Pogranicznicy z Węgorzewa zatrzymali kierowcę bez dokumentów i poszukiwanego przez sąd pasażera

2023-08-24 19:12:22(ost. akt: 2023-08-24 15:33:50)
Zdjęcie jest ilustracją do tekstu

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu

Autor zdjęcia: Straż Graniczna

Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Węgorzewie zatrzymali kierowcę, który nie miał prawa jazdy. Natomiast pasażer był poszukiwany do odbycia 157 dni kary pozbawienia wolności. Ponadto pojazd, którym jechali nie miał ważnych badań technicznych.
W środę (23 sierpnia) patrol Straży Granicznej zatrzymał w powiecie węgorzewskim do kontroli drogowej peugeota.

W trakcie weryfikacji dokumentów okazało się, że pojazd nie miał ważnych badań technicznych. Natomiast 38-letni kierowca z powiatu kętrzyńskiego nie posiadał prawa jazdy, ponieważ utracił dokument za przekroczenie prędkości.

W dostępnych systemach funkcjonariusze straży granicznej sprawdzili również 49-letniego pasażera. Okazało się, że mieszkaniec powiatu kętrzyńskiego ma do odbycia karę 157 dni pozbawienia wolności za prowadzenie pojazdu pod wpływem alkoholu.

Pasażer trafił w ręce kętrzyńskich policjantów. Natomiast kierowcy grozi wysoka kara grzywny.


W czwartkowym (24 sierpnia) wydaniu Gazety Olsztyńskiej m.in.

Czas na zasłużoną emeryturę
Łukasz Kochan, komendant Państwowej Straży Pożarnej w Elblągu, odchodzi na emeryturę. Nie oznacza to jednak, że kończy służbę, ponieważ, jak zapowiada, ma zamiar nadal działać jako strażak ochotnik. O tym, jakie znaczenie mają dla polskiego społeczeństwa jednostki OSP, opowiedział podczas Pikniku z Kopernikiem, który 19 sierpnia zorganizował Dziennik Elbląski.

Wczoraj senator Lidia Staroń ogłosiła swój start w wyborach do SenatuSenator Lidia Staroń odkryła karty
Senator Lidia Staroń po raz trzeci będzie ubiegać się o mandat senatorski w okręgu olsztyńskim. Wystartuje ze swojego komitetu wyborczego jako niezależna kandydatka.

Płynął blisko 24 godziny z Iławy do Ostródy
23 godzin i 24 minut potrzebował Jakub Grabara na pokonanie trudnych 48 kilometrów wodnej trasy. Pływak z Iławy przepłynął z Iławy do Ostródy, startując w Jezioraku, a kończąc w Jeziorze Drwęckim. Udało się za drugim razem.

Z wielką przyjemnością oddajemy w Państwa ręce najnowsze wydanie Magazynu Turystycznego Warmia&Mazury.

Już jest! Najnowszy numer Rolniczego ABC już w sprzedaży

Jak kupić e-wydanie? Wystarczy kliknąć w zdjęcie jedynki poniżej, lub wejść na kupgazete.pl