W Olsztynie odbędzie się wyjątkowy koncert, który zbliży dwa narody

2023-08-25 08:27:31(ost. akt: 2023-08-24 15:45:28)
Zdjęcie jest ilustracją do tekstu

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu

Autor zdjęcia: Zbigniew Piszczako

Już niedługo odbędzie się koncert charytatywny z okazji Dnia Niepodległości Ukrainy. Zainteresowani będą mogli świętować w auli im. Anny Wasilewskiej przy ul. Kościńskiego w Olsztynie.
Inicjatywa jest poświęcona jedności Ukraińców bez względu na to, gdzie mieszkają. Dzień Niepodległości Ukrainy przypada na czwartek (24 sierpnia). Koncert rozpocznie się w piątek (25 sierpnia) o godz. 18.

Występy zespołów artystycznych  odbędą się w dwóch językach (polskim i ukraińskim) i będą miały na celu przybliżenie sztuki, która koi i wspiera Ukraińców w trudnych czasach.

Organizatorem wydarzenia jest Fundacja „Dwa Skrzydła UA” oraz rodziny mniejszości ukraińskiej zamieszkałe w naszym regionie. Koncert wspiera m.in. samorząd województwa warmińsko-mazurskiego, który od pierwszych chwil inwazji Rosji na Ukrainę zaangażował się w pomoc partnerskiemu obwodowi rówieńskiemu.

Wstęp na piątkowy koncert jest bezpłatny.


W czwartkowym (24 sierpnia) wydaniu Gazety Olsztyńskiej m.in.

Czas na zasłużoną emeryturę
Łukasz Kochan, komendant Państwowej Straży Pożarnej w Elblągu, odchodzi na emeryturę. Nie oznacza to jednak, że kończy służbę, ponieważ, jak zapowiada, ma zamiar nadal działać jako strażak ochotnik. O tym, jakie znaczenie mają dla polskiego społeczeństwa jednostki OSP, opowiedział podczas Pikniku z Kopernikiem, który 19 sierpnia zorganizował Dziennik Elbląski.

Wczoraj senator Lidia Staroń ogłosiła swój start w wyborach do SenatuSenator Lidia Staroń odkryła karty
Senator Lidia Staroń po raz trzeci będzie ubiegać się o mandat senatorski w okręgu olsztyńskim. Wystartuje ze swojego komitetu wyborczego jako niezależna kandydatka.

Płynął blisko 24 godziny z Iławy do Ostródy
23 godzin i 24 minut potrzebował Jakub Grabara na pokonanie trudnych 48 kilometrów wodnej trasy. Pływak z Iławy przepłynął z Iławy do Ostródy, startując w Jezioraku, a kończąc w Jeziorze Drwęckim. Udało się za drugim razem.

Z wielką przyjemnością oddajemy w Państwa ręce najnowsze wydanie Magazynu Turystycznego Warmia&Mazury.

Już jest! Najnowszy numer Rolniczego ABC już w sprzedaży

Jak kupić e-wydanie? Wystarczy kliknąć w zdjęcie jedynki poniżej, lub wejść na kupgazete.pl