Droga na wysokości zabytkowego cmentarza przy ul. Sielskiej w Olsztynie zostanie przebudowana

2023-08-27 09:00:00(ost. akt: 2023-08-25 14:45:06)

Autor zdjęcia: Zbigniew Woźniak

Zarząd Dróg, Zieleni i Transportu w Olsztynie szuka wykonawcy, który przebuduje fragment drogi na wysokości cmentarza św. Jana Nepomucena, który przy ul. Sielskiej w Olsztynie. Za kilka dni mogą rozpocząć się pierwsze negocjacje.
Ul. Sielską na osiedlu Dajtki w Olsztynie czeka remont. Niestety, fragment drogi, zatoka autobusowa i chodnik z betonowych płyt znajdujący się przy zatoce autobusowej są w bardzo złym stanie.

Fot. Zbigniew Woźniak

W związku z tym Zarząd Dróg, Zieleni i Transportu w Olsztynie postanowił stworzyć przetarg, w którym przedmiotem opracowania jest projekt przebudowy pasa drogowego ul. Sielskiej przy skrzyżowaniu z ul. Kłosową. Dodatkowo wykonawca będzie zobligowany zlikwidować istniejącą zatokę autobusową i wykonać w tym samym miejscu zatokę postojową. Stary chodnik z płyt również zostanie przebudowany.

W ramach projektu przewidziano wykonanie zatoki postojowej o szerokości 3 metrów, która będzie składać się z trzech miejsc postojowych o długości 6 metrów.

Fot. Zbigniew Woźniak

Wzdłuż zatoki oraz jezdni przewiduje się wykonanie chodnika o szerokości 2 metrów.

Wykonawca projektu będzie zobowiązany do odtworzenia terenów zielonych sprzed inwestycji. W miejscu po rozebranym chodniku powstaną nowe trawniki.

Fot. Zbigniew Woźniak

W trakcie prac mieszkańcy osiedla muszą przygotować się na utrudnienia spowodowane czasową organizacją ruchu.

Fot. Zbigniew Woźniak

Wykonawcy zainteresowani zrealizowaniem inwestycji muszą się spieszyć. Termin składania ofert kończy się w poniedziałek (28 sierpnia) o godz. 10. Na wykonanie prac realizator będzie miał 75 dni.


W środowym (23 sierpnia) wydaniu Gazety Olsztyńskiej m.in.

Wyższe „czternastki” będą we wrześniu
Dobra wiadomość dla seniorów. Są dwa rozporządzenia w sprawie terminu wypłaty „czternastek” oraz określające wysokość dodatkowego świadczenia dla emerytów i rencistów. „Czternastka” wyniesie 2650 zł brutto, a pieniądze trafią na konta już we wrześniu.

dyrektor lasów Adam Roczniak, dyrektor szpitala Krystyna Piskorz-Ogórek i lekarz Piotr Denisiuk trzymają bonLeśnicy przekazali 400 tysięcy szpitalowi dziecięcemu
Dyrektor Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Olsztynie Adam Roczniak, który przekazał wczoraj symboliczny czek, podkreślił, że szpital wykorzysta tę kwotę na zakup nowoczesnego sprzętu potrzebnego do ratowania życia i diagnozowania chorób dziecięcych.

Olsztyn na liście najdroższych miast
Ożywienie na rynku najmu mieszkań przyniosło wzrost stawek. W lipcu w miastach wojewódzkich w stosunku do czerwca wzrosły średnio o 1,5 proc., a rok do roku aż o 8,5 proc. Największy wzrost odnotowano w Trójmieście oraz w Lublinie i Olsztynie.

Z wielką przyjemnością oddajemy w Państwa ręce najnowsze wydanie Magazynu Turystycznego Warmia&Mazury.

Już jest! Najnowszy numer Rolniczego ABC już w sprzedaży

Jak kupić e-wydanie? Wystarczy kliknąć w zdjęcie jedynki poniżej, lub wejść na kupgazete.pl