Nowe połączenie z lotniska w Szymanach. To skutek zainteresowania połączeniami do Turcji

2023-08-22 11:34:34(ost. akt: 2023-08-22 11:33:17)

Autor zdjęcia: Zbigniew Woźniak

Tegoroczne wakacje jeszcze nie dobiegły końca, a w sprzedaży już pojawiły się oferty wczasów i wycieczek na lato 2024 z wylotem bezpośrednio z Portu Lotniczego Olsztyn-Mazury.
Aktualnie w przyszłorocznej siatce połączeń czarterowych znajdują się dwa kierunki – Turcja i Tunezja.

Pobyt w Turcji oferuje touroperator Itaka, który w czerwcu tego roku po raz pierwszy uruchomił wakacyjne loty z warmińsko-mazurskiego lotniska do Antalyi.

Zainteresowanie okazało się na tyle duże, że Itaka już rozpoczęła sprzedaż na kolejny sezon letni – loty z Szyman do Turcji planowane są w każdą środę od 19 czerwca do 25 września 2024 roku.

Nowym partnerem Portu Lotniczego Olsztyn-Mazury jest biuro podróży Rainbow, które przygotowało ofertę wczasów w Tunezji w sezonie lato 2024. Polecimy tam bezpośrednio z Mazur w każdy czwartek w okresie 29 sierpnia – 26 września 2024 roku.

Rezerwacji dokonać można w biurach podróży oraz online na stronach:
- Itaka www.itaka.pl
- Rainbow https://r.pl

— Powoli zbliżamy się do końca sezonu letniego, w którym ogromną popularnością cieszyły się wczasy w Turcji z wylotem bezpośrednio z Portu Lotniczego Olsztyn-Mazury. Dlatego też Itaka zdecydowała się na kontynuację tego kierunku w 2024 roku i nowe oferty są już w sprzedaży. Sukces tego połączenia pokazał potencjał naszego regionu i lotniska – mieszkańcy Warmii i Mazur lubią wypoczywać za granicą, szukają ciekawych ofert, ale przede wszystkim chcą podróżować wygodnie i komfortowo z lotniska, które jest blisko nich — powiedział Wiktor Wójcik, prezes zarządu Warmia i Mazury Sp. z.o.o, operatora Portu Lotniczego Olsztyn-Mazury w Szymanach.

Prezes dodał, że wszystkich cieszy to, że kolejne renomowane biuro podróży - Rainbow, zdecydowało się na uruchomienie sprzedaży wycieczek do Tunezji z wylotem z warmińsko-mazurskiego portu i wierzy, że to dopiero początek udanej współpracy.

Wiktor Wójcik wskazał, że są również prowadzone rozmowy dotyczące uruchomienia innych kierunków wakacyjnych w 2024 roku.


We wtorkowym (22 sierpnia) wydaniu Gazety Olsztyńskiej m.in.

Tak dziś wygląda ekspresowa S16 przez MazuryBudowa „szesnastki” przyspieszy
Czy budowa S16 przyspieszy? Taką nadzieję daje przyjęta przez Sejm specustawa, zgodnie z którą S16 będzie drogą rokadową, a więc strategiczną z punktu widzenia bezpieczeństwa kraju. A to pozwoli na przyspieszenie procedur związanych z realizacją inwestycji.

Marek Pilipienko i Adrian Radzio — @dwabraszkiPokazują Olsztyn po swojemu
Poznali się na boisku, a piętnaście lat później tworzą filmy na TikToku. Biorą pod lupę Olsztyn, ale nie tylko. Ostatnio szukali kontrolera biletów w olsztyńskich autobusach. Przed nimi liczenie kroków. Dwa braszki, bo tak się nazwali, nieźle kręcą i spełniają swoje marzenia.

Ponad 32 tys. wniosków w programie „Pierwsze Mieszkanie”
Ponad 32 tys. osób złożyło wnioski w programie „Pierwsze Mieszkanie”; podpisano 2 709 umów na prawie 1 mld zł – poinformował minister rozwoju i technologii Waldemar Buda. Dodał, że założono też 1 331 Kont Mieszkaniowych.

Z wielką przyjemnością oddajemy w Państwa ręce najnowsze wydanie Magazynu Turystycznego Warmia&Mazury.

Już jest! Najnowszy numer Rolniczego ABC już w sprzedaży

Jak kupić e-wydanie? Wystarczy kliknąć w zdjęcie jedynki poniżej, lub wejść na kupgazete.pl