Oficjalnie: Miasto złożyło wniosek o dofinansowanie remontu Stadionu Miejskiego w Olsztynie

2023-08-18 08:30:28(ost. akt: 2023-08-17 20:16:22)

Autor zdjęcia: Zbigniew Woźniak

Przewodniczący Rady Miasta Robert Szewczyk poinformował o działaniach władz Olsztyna w kierunku remontu stadionu. Radny przekazał wiadomość o tym, że wniosek o dofinansowanie został złożony i czeka na rozpatrzenie ze strony rządu.
Przedwyborcza gonitwa twa w najlepsze. Jako, że Hala Urania ma się całkiem dobrze, inwestycja tramwajowa zmierza ku końcowi a dworzec jest w połowie ogromnej przebudowy, to politycy wzięli sobie na celownik Stadion Miejski w Olsztynie, który od lat nawet nie prosi, ale rozpaczliwie błaga o remont.

Przewodniczący Rady Miasta Robert Szewczyk poinformował, że władze Olsztyna złożyły wniosek o remont Stadionu Miejskiego do rządowego Programu Inwestycji Strategicznych. Jeśli dokument zostanie pozytywnie rozpatrzony do miejskiej kasy wpłynie prawie 30 mln zł, które zostaną przeznaczone na remont stadionu przy al. Piłsudskiego.

Fot. Zbigniew Woźniak

— Wszyscy obserwujemy przyjazdy polityków Prawa i Sprawiedliwości z Warszawy, tzw. "spadochroniarzy", którzy szukają miejsc na listach wyborczych. Oni obiecują, m.in. nowy stadion dla Stomilu. Dajemy im szansę i mówimy "sprawdzam". Miasto złożyło wniosek i czekamy właśnie na realizację tych obietnic — stwierdził Robert Szewczyk.

Radny Paweł Klonowski (również KO) poinformował o tym, że również jest zwolennikiem remontu Stadionu Miejskiego w Olsztynie, jednak będąc realistą nie chce tego robić od razu.

— Przesłałem do prezydenta moje autorskie koncepcję remontu Stadionu Miejskiego. Jednym z punktów tego planu jest to, że nie musimy budować całego obiektu na raz. W realiach problemów finansowych, z którymi obecnie borykają się samorządy byłoby to zadanie szczególnie trudne — zauważa radny Paweł Klonowski.

Fot. Zbigniew Woźniak

Plan, o którym mówi radny to wieloletni proces, który zakłada remont jednej części stadionu co jakiś czas (np. co rok). W ten sposób obiekt zostałby stopniowo rozbudowywany i za kilka lat stałby się nowoczesnym stadionem piłkarskim. Paweł Klonowski podobny zabieg zrobił z Łynostradą, której był głównym inicjatorem. Ścieżka rowerowa, która była budowana etapami dziś jest jedną z największych atrakcji turystycznych nie tylko Olsztyna, ale także całego woj. warmińsko-mazurskiego.

Głos zabrał także Marcin Galibarczyk, dyrektor Departamentu Turystyki i Sportu w Olsztynie.

— Dzięki remontowi Stadionu Miejskiego Olsztyn będzie dysponował szeroką ofertą zarówno dla profesjonalnych drużyn sportowych takich jak Stomil czy Stomilanki, ale także grup młodzieżowych.

Obecnie wniosek złożony przez władze Olsztyna czeka na rozpatrzenie. Do tematu wrócimy.

Karol Grosz

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Precz z cenzurą GO #3110689 18 sie 2023 22:07

    Nowy stadion dla Olsztyna! Jesteśmy razem z Zieloną Górą ostatnim miastem wojewódzkim bez nowoczesnego stadionu. Przecież nowy obiekt będzie zbudowany by piłkarze mieli komfortowe szatnie, ale przede wszystkim by kibice mieli komfortowe warunki oglądania meczu, żebym nie musiał jeść kiełbasy z grilla pod parasolem, żebym nie musiał stać 15 minut w kolejce do kibla pamiętającego Gierka, żeby słupy nie zasłaniały widoku widzom, żeby dzieci kibiców nie wywracały się na betonowo-stalowym placu zabaw. Nowy stadion ściągnie kolejnych kibiców, którzy ze zwykłej ciekawości przyjdą na mecz. Ściągnie sponsorów, którzy nie będą się wstydzić reklamować na kupie gruzu. Będzie służył piłkarzom wszystkich olsztyńskich klubów, między innymi piłkarkom Stomilanek, które w tym roku zadebiutują w extraklasie. Na takim stadionie można organizować inne imprezy, np. koncerty. To rzecz tak miastu niezbędna jak tramwaje, obwodnica, teatr, filharmonia, hala widowiskowo-sportowa i infrastruktura na plaży miejskiej. Szkoda tylko że nic się nie działo w tym temacie przez ostatnie 10 lat a zaczyna teraz, bo za 3 miesiące wybory...

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz

  2. wojtelk2424 #3110681 18 sie 2023 13:52

    Hipokryzja tze. Rady Miasta

    odpowiedz na ten komentarz