Tropikalne upały nad Olsztynem. Miasto instaluje kurtyny wodne

2023-08-16 10:44:38(ost. akt: 2023-08-16 12:39:10)
Zdjęcie jest ilustracją do tekstu

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu

Autor zdjęcia: Zbigniew Woźniak

Ostatni tydzień jest bezlitosny. Temperatury sięgają nawet 35 stopni Celsjusza. W takie dni, szczególnie dla starszych osób nawet wyjście po zakupy staje się niebezpieczną wyprawą. Na ratunek przybyło PWiK, które rozstawiło w mieście kurtyny wodne.
W środę (16 sierpnia) od godz. 9 w czterech punktach w Olsztynie działają kurtyny wodne rozstawione przez Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Olsztynie.

Upały są szczególnie niebezpieczne dla osób starszych i dzieci, dlatego zazwyczaj montuje się je w miejscach, gdzie skupia się najwięcej ludzi. Przeważnie są to centra miast, gdzie tej zieleni i naturalnego cienia jest znacznie mniej.

Kurtyny wodne mogą znacznie ułatwić funkcjonowanie, bo obok nich temperatura odczuwalna zmniejsza się o około 6 stopni Celsjusza.

W tę falę upałów PWiK postanowiło zamontować kurtyny w czterech lokalizacjach dobrze już znanych olsztynianom.

Ochłodzić można się przy:
— ul. Mochnackiego
— Placu Dunikowskiego
— Placu Konsulatu Polskiego
— Placu Jedności Słowiańskiej

Kurtyny działają w godz. 10-18.


W środowym (16 sierpnia) wydaniu Gazety Olsztyńskiej m.in.

Przybył z Francji, promuje Warmię i Mazury
Urodził się we Francji, ale jako miejsce do życia wybrał gminę Górowo Iławeckie. Pan Henryk Cybulski nie dość, że promuje lokalną historię, to jeszcze wzbogaca ją… wykonując jajka Faberge.

Olsztyn w czołówce najlepszych
Olsztyn jest lepszy od Gdańska, Krakowa, Łodzi, a nawet Warszawy. W rankingu „Najlepszych miast do życia w Polsce” jest tuż za podium. W tabeli znalazł się na piątym miejscu, ale zdobył tyle samo punktów co czwarty Wrocław.

Promowali mazurską kulturę
Za nami dwunasta edycja Festiwalu Kultury Mazurskiej. Przez kilka dni, w sierpniowy weekend, Sorkwity tętniły folklorem. Nie zabrakło m.in. występów artystycznych, stoisk z regionalnym jadłem i rękodziełem oraz prezentacji sołectw i Kół Gospodyń Wiejskich.

Z wielką przyjemnością oddajemy w Państwa ręce najnowsze wydanie Magazynu Turystycznego Warmia&Mazury.

Już jest! Najnowszy numer Rolniczego ABC już w sprzedaży

Jak kupić e-wydanie? Wystarczy kliknąć w zdjęcie jedynki poniżej, lub wejść na kupgazete.pl