Pijani kajakarze na Mazurach. Posypały się mandaty

2023-08-15 10:17:09(ost. akt: 2023-08-15 10:17:47)
Zdjęcie jest ilustracją do tekstu

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu

Autor zdjęcia: Dariusz Dopierała

Ełccy policjanci ukarali mandatami czterech pijanych kajakarzy. Jeden z nich miał 2 promile alkoholu.
Nadkom. Agata Jonik z ełckiej policji poinformowała w poniedziałek, że ełccy policjanci na jeziorze Łaśmiady podczas patrolu napotkali czterech kajakarzy, którzy byli pod wpływem alkoholu. Wszyscy zostali ukarani mandatami.

Od kilku tygodni, na jeziora powiatu ełckiego, wypływają policyjne patrole. Funkcjonariusze czuwają nad bezpieczeństwem osób wypoczywających nad wodą i służą pomocą osobom, które jej potrzebują-wyjaśniła policjantka.

"W sobotę, podczas patrolu na jeziorze Łaśmiady, policjanci skontrolowali stan trzeźwości 4 kajakarzy, którzy pływali dwoma kajakami. Okazało się, że wszyscy byli pod wpływem alkoholu. Przeprowadzone badania stanu trzeźwości wykazały od 0,8 do 2 promili alkoholu w ich organizmach"- powiedziała policjantka.

Wszyscy zostali ukarani mandatami. Policjanci zakazali im dalszego pływania kajakami.

Jak podał PAP rzecznik Komendanta Wojewódzkiego Policji w Olsztynie asp. Tomasz Markowski, w tym roku policja na Warmii i Mazurach odnotowała ponad 40 pijanych osób, pływających rowerami wodnymi, kajakami i łodziami wiosłowymi. Za pływanie po pijanemu jednostkami bez napędu mechanicznego grozi mandat do 500 zł. Na koszt użytkownika odholowana do brzegu zostaje także jednostka.

Upalna pogoda zachęca do wypoczynku nad jeziorami i rzekami. Policja apeluje, aby po spożyciu alkoholu nie wchodzić do wody ani nie korzystać ze sprzętu wodnego.(PAP)