Rondo w końcu gotowe. Czas na 65-tkę

2023-08-07 14:36:12(ost. akt: 2023-08-14 08:15:57)

Autor zdjęcia: P. Tomkiewicz

Po kilkunastu miesiącach prac, rondo na obwodnicy Olecka jest już gotowe. Ale to nie oznacza końca utrudnień dla kierowców w regionie. Drogowcu rozpoczęli już przygotowania do przebudowy 65-tki na odcinku Olecko-Kowale Oleckie. Trwa m.in. wycinka drzew i karczowanie poboczy.
Wiosną ubiegłego roku rozpoczął się długo wyczekiwany remont obwodnicy Olecka. W ramach przebudowy skrzyżowania powstało rondo, a także ciąg pieszo-rowerowy o długości około 520 m po prawej stronie drogi wojewódzkiej oraz przejście dla pieszych na skrzyżowaniu przez drogę krajową. Istniejące oświetlenie drogowe zostanie przebudowane i uzupełnione o nowe punkty.

Jak przypominają drogowcy celem inwestycji jest poprawa bezpieczeństwa ruchu drogowego oraz bezpieczeństwa pieszych i rowerzystów. Natężenie ruchu na drodze krajowej uniemożliwia bezpieczne włączanie się do ruchu z wlotów podporządkowanych oraz bezpieczny przejazd.
Po kilkunastu miesiącach prac, rondo na obwodnicy Olecka jest już gotowe. Kierowcy mogą już z niego korzystać, choć formalnie trwają jeszcze odbiory technicznie.

Mimo że jedna inwestycja już się zakończyła, to rozpoczęły się przygotowania do kolejnej. Chodzi o przebudowę odcinka pomiędzy Kowalami Oleckimi i Oleckiem.

Przypomnijmy, że Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad podpisała umowę na rozbudowę tego blisko 14-kilometrowego odcinka z firmą Budimex. Wartość inwestycji to 122 mln zł.

— Przebudowanych będzie siedem skrzyżowań. Powstaną chodniki o długości około 7 km, pięć przejść dla pieszych oraz dziesięć zatok autobusowych. Przebudowane zostaną przepusty (19) oraz obiekt mostowy. Wykonane zostanie oświetlenie drogowe — wyliczają drogowcy.

Firma Budimex rozpoczęła już prace przygotowawcze. Trwa wycinka drzew i karczowanie krzewów. Na realizację zadania wykonawca robót będzie ma już niecałe 18 miesięcy.

TRWA ROZBUDOWA DK65
Rozbudowa odcinka Kowale Oleckie - Olecko, to część działań na DK65 w województwie warmińsko-mazurskim, jakie GDDKiA prowadzi w celu poprawy warunków jazdy i bezpieczeństwa na tej drodze. Do tej pory wybudowano obwodnice Gołdapi, Olecka i Ełku oraz rozbudowano odcinek Gołdap - Kowale Oleckie. W kwietniu tego roku zakończyła się rozbudowa odcinka DK65 w Ełku, obejmującego ulice Przemysłową i Grajewską. Do końca sierpnia bieżącego roku potrwają prace nad rozbudową odcinka od drogowego przejścia granicznego Gołdap do początku obwodnicy Gołdapi. W maju podpisano umowę na projekt i budowę obwodnicy Gąsek (realizowanej w ramach rządowego Programu budowy 100 obwodnic). Po przetargach znajdują się rozbudowy odcinków Gąski - Ełk i Nowa Wieś Ełcka - granica województwa. Po zrealizowaniu tych wszystkich prac poprawimy warunki i bezpieczeństwo ruchu na całym odcinku DK65 w województwie warmińsko-mazurskim.

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Warmiak2 #3110605 14 sie 2023 18:46

    A gdzie wstęgi przecinanie, władz gadanie, pokropek i inne atrakcje? No tak, półtora roku na jedno rondo, to nie za bardzo jest się czym chwalić. "Po zrealizowaniu tych wszystkich prac poprawimy warunki i bezpieczeństwo ruchu na całym odcinku DK65 w województwie warmińsko-mazurskim." A gdzie w tej wyliczance odcinek Olecko-Gąski? Bez niego trasa na pewno nie będzie kompletna.

    Ocena komentarza: warty uwagi (23) odpowiedz na ten komentarz