Na jeziorze Dadaj zderzyły się skutery wodne; 57-latek trafił do szpitala

2023-08-13 20:01:56(ost. akt: 2023-08-13 20:02:52)

Autor zdjęcia: Igor Hrywna

Jedna osoba trafiła do szpitala wskutek wypadku na jeziorze Dadaj, gdzie w niedzielę zderzyły się dwa skutery wodne - poinformowała warmińsko-mazurska straż pożarna.
Gdy na miejsce wypadku przyjechali strażacy, oba skutery i uczestnicy zdarzenia byli już na brzegu, na plaży wiejskiej w Wilimach. "Nasze działania ograniczyły się do zabezpieczenia miejsce zdarzenia. Zespół ratownictwa medycznego zabrał poszkodowanego mężczyznę do szpitala" - powiedział PAP mł. bryg. Grzegorz Jakubowski z warmińsko-mazurskiej straży pożarnej.

Okoliczności i przyczyny zdarzenia wyjaśnia policja, która na razie nie informuje o szczegółach. "Za sterami skuterów siedzieli 57-latek i 43-latek. Posiadali wymagane do tego uprawnienia i byli wyposażeni w kamizelki ratunkowe. Mężczyźni tego dnia mieli wspólnie pływać po jeziorze" - przekazała PAP st. post. Paulina Żur z olsztyńskiej policji.

Podała również, że 57-latek trafił do szpitala. Wstępne badanie alkomatem drugiego z mężczyzn wykazało, że jest trzeźwy.

"Apelujemy o ostrożność podczas korzystania ze sprzętów wodnych. Przypominamy, że - tak jak kierowców na drogach - również sterników na wodzie obowiązują przepisy i zasady bezpieczeństwa, których należy przestrzegać" - powiedziała policjantka.

Jezioro Dadaj należy do najpopularniejszych turystycznie jezior w powiecie olsztyńskim. Ma ok. tysiąca hektarów powierzchni, znajduje się na nim kilkanaście wysp. (PAP)

Marcin Boguszewski