Agresor wrzucił mężczyznę z mostu Jana do Łyny. Poszkodowany nie chce zgłaszać sprawy na policję [VIDEO]

2023-08-08 08:30:00(ost. akt: 2023-08-07 15:51:14)

Autor zdjęcia: Print Screen Twitter

Wracamy do tematu brutalnego pobicia i wrzucenia poszkodowanego do rzeki z mostu przy starówce w Olsztynie. Policja zabrał głos w sprawie.
W nocy z soboty na niedzielę (5/6 sierpnia) oficer dyżurny KMP w Olsztynie otrzymał informację o zdarzeniu, do którego miało dojść na Moście Jana Nepomucena w Olsztynie. Na miejsce zostały wysłane służby ratunkowe.


— Według relacji świadków, miało tam dojść do szarpaniny między dwoma mężczyznami, w wyniku której jeden z nich miał wpaść do rzeki — informuje st. post. Paulina Żur. I dodaje: — Na szczęście 43-latkowi nic poważnego się nie stało i wydostał się na brzeg o własnych siłach. Drugi z mężczyzn oddalił się z miejsca przed przyjazdem policjantów.

Funkcjonariusze w tej sprawie rozpytali świadków zdarzenia i ustalili tożsamość drugiego mężczyzny, którym okazał się 37-latek.

W rozmowie z policjantami 43-latek stwierdził, że nie zamierza składać żadnego zawiadomienia w tej sprawie.

Jednak po wstępnym ustaleniu okoliczności tego zdarzenia i zapoznaniu się z opublikowanym materiałem filmowym, policjanci podjęli decyzję o przeprowadzeniu czynności sprawdzających w kierunku art. 160 kk, czyli przestępstwa polegającego na narażeniu innej osoby na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia, albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Jest to przestępstwo zagrożone karą do 3 lat pozbawienia wolności.