[+18]Drastyczny film z pobicia w centrum Olsztyna. Agresor zrzucił swoją ofiarę z mostu na Łynie [VIDEO]

2023-08-07 10:08:07(ost. akt: 2023-08-07 10:42:42)

Autor zdjęcia: Print Screen Twitter

Do przerażającego zdarzenia doszło sobotniej nocy (5 sierpnia) na olsztyńskiej starówce. Jeden z przechodniów nagrał sceny brutalnej przemocy. Na filmie widać jak agresywny mężczyzn bije drugiego, po czym wrzuca go do rzeki.
Napisał do nasz czytelnik, który chciał skierować uwagę na incydent, który miał miejsce w nocy z soboty na nadzielę (5/6 sierpnia) na Starym Mieście w Olsztynie.

— Jestem głęboko wzburzony brakiem empatii ze strony świadków przestępstwa, które zostało utrwalone na filmie — czytamy w wiadomości. — Nie jestem jego autorem. Otrzymałem je przypadkiem poprzez komunikator internetowy.

Na nagraniu widać, jak pewien mężczyzna, bezlitośnie, wrzuca inną osobę z mostu do rzeki. Co jeszcze bardziej porażające, nikt z przechodniów nie zareagował na tę przerażającą scenę, poza jednym odważnym mężczyzną, który pobiegł w stronę ofiary. Autorzy nagrania w tym czasie, gdy zagrożone było życie człowieka, śmiali się i traktowali to jak dobrą zabawę.

— Dostaliśmy zgłoszenie, że osoba wpadła do rzeki Łyny. Po dojeździe na miejsce zdarzenia okazało się, że mężczyzna, który był w wodzie jest już na moście. Udzieliliśmy mu kwalifikowanej pierwszej pomocy do czasu przybycia zespołu ratownictwa medycznego — poinformował oficer prasowy straży pożarnej st. kpt. Kamil Kulas.

Zespół ratownictwa medycznego zabrał poszkodowanego do szpitala. Natomiast strażacy przeszukiwali rzekę i jej brzegi, aby upewnić się czy nikt więcej nie znajdował się w wodzie.

— Ten incydent wywołał we mnie nie tylko szok, ale także obawy o kondycję naszego społeczeństwa. Brak reakcji ze strony innych obecnych osób podczas tak dramatycznej sytuacji jest nie tylko zatrważający, ale także budzi wiele pytań o naszą zdolność do współczucia i solidarności — pisze przerażony czytelnik.


Do tematu wrócimy.
Obecnie czekamy na informacje od policji.

Przypomnijmy, że do niebezpiecznego zdarzenia doszło również w ubiegłym tygodniu przy ul. Mochnackiego w Olsztynie. Dwóch mężczyzn zostało tam brutalnie pobitych. Jeden z nich stracił przytomność.

Według naszej sondy 80,79% mieszkańców nie czuje się bezpiecznie nocą w Olsztynie.

Komentarze (3) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. wojtelk2424 #3110515 7 sie 2023 22:33

  Naćpana gownarzeria. A gdzie policja? Straż miejska? Siedzą pochowani w radiowozach. Ogólna znieczulica. Liczy się tylko kasa i zabawa. Porażające.

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) odpowiedz na ten komentarz

 2. B.K. #3110510 7 sie 2023 14:58

  Tak właśnie funkcjonuje społeczeństwo pokolenia "róbta co chceta". Kiedyś taki typ nie pozwoliłby sobie na takie zachowanie.

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) odpowiedz na ten komentarz

 3. SumRed #3110504 7 sie 2023 12:31

  Czekam na nagranie z monitoringu miejskiego. Miasto jest przeciez naszpikowane kamerami..

  Ocena komentarza: warty uwagi (4) odpowiedz na ten komentarz