IMGW wydało ostrzeżenie. Na Warmii i Mazurach mogą wystąpić silne ulewy

2023-08-05 13:00:30(ost. akt: 2023-08-05 12:40:37)
Zdjęcie jest ilustracją do tekstu

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu

Autor zdjęcia: pixabay.com

To nie będzie spokojny dzień. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega przed intensywnymi opadami deszczu i burzami w sobotę. Najmocniej zagrzmi na południowym wschodzie kraju.
W sobotę (5 sierpnia) w całym kraju będzie sporo chmur. Synoptycy prognozują najmniej opadów na północnym zachodzie, tam również możliwe przebłyski słońca.

Poza tym dużo deszczu.

— Najsilniejsze opady będą występowały od Dolnego Śląska, przez Opolszczyznę, Śląsk po Małopolskę, a także na terenie województw: warmińsko-mazurskiego, mazowieckiego, łódzkiego i świętokrzyskiego — poinformowała Małgorzata Tomczuk synoptyk z IMGW.

Także w górach opady będą intensywne. Porywy wiatru do 90 kilometrów na godzinę.

Zagrzmi przede wszystkim na południu i wschodzie.

— Najgroźniejsze burze będą na południowym wschodzie kraju — dodała Małgorzata Tomczuk.

Temperatura w centralnej części kraju wyniesie ok. 17-19 stopni Celsjusza. Na Śląsku 16., w terenach podgórskich Karpat około 19., nad morzem 18-20 stopni Celsjusza.

Cieplejsze będą krańce wschodnie, tam około 25-27 stopni Celsjusza. Na Zamojszczyźnie i krańcach wschodnich Podkarpacia nawet 29-30 stopni Celsjusza.

Wiatr będzie umiarkowany, z kierunków północnych i wschodnich.

źródło: PAP/Agnieszka Lipska


W weekendowym (4-6 sierpnia) wydaniu Gazety Olsztyńskiej m.in.

Mieszkańcy Warmii i Mazur zasługują na własne „M”
— Bezpieczny Kredyt 2% to produkt na miarę naszych czasów. To kolejna dotrzymana obietnica Prawa i Sprawiedliwości. Nasz rząd, który mam zaszczyt reprezentować, robi wszystko, by na bieżąco dawać wsparcie tam, gdzie taka pomoc jest potrzebna — podkreśla wiceminister Rozwoju i Technologii Olga Semeniuk-Patkowska i zachęca do skorzystania z tego rozwiązania.

Trzeba pożegnać się ze śledziem?
— Morza nie zabijemy, nawet tak małego jak Bałtyckie. Jednak niekoniecznie będą w nim żyły te gatunki, które uważamy za potrzebne. Z punktu widzenia człowieka sinice nie są wartościowym zamiennikiem dorszy czy śledzi — zauważa prof. dr hab. Jacek Piskozub, oceanolog z Instytutu Oceanologii PAN w Sopocie.

Bez więzadeł po złoto uniwersjady
Trzeci start – trzeci medal. Uniwersjada to bez najmniejszych wątpliwości jedna z ulubionych imprez Konrada Bukowieckiego. – Bardzo się cieszę, że znów wracam ze złotym medalem i obroniłem tytuł – mówi kulomiot AZS UWM Olsztyn.

Z wielką przyjemnością oddajemy w Państwa ręce najnowsze wydanie Magazynu Turystycznego Warmia&Mazury.

Już jest! Najnowszy numer Rolniczego ABC już w sprzedaży

Jak kupić e-wydanie? Wystarczy kliknąć w zdjęcie jedynki poniżej, lub wejść na kupgazete.pl