Straż Graniczna w Górowie Iławeckim zatrzymała alimenciarza, który za nic miał wymiar sprawiedliwości

2023-08-05 19:00:00(ost. akt: 2023-08-04 15:36:19)
Zdjęcie jest ilustracją do tekstu

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu

Autor zdjęcia: Straż Graniczna

Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Górowie Iławeckim zatrzymali mężczyznę poszukiwanego przez polski wymiar sprawiedliwości. 36-latek nie płacił alimentów, więc trafił do aresztu.
W czwartek (3 sierpnia) funkcjonariusze Straży Granicznej w Górowie Iławeckim zatrzymali do kontroli drogowej lexusa na brytyjskich numerach rejestracyjnych.

Okazało się, że 36-letni pasażer jest ścigany trzema listami gończymi.

Bartoszycki sąd poszukiwał go do odbycia 6-miesięcznej kary pozbawienia wolności za zaległe alimenty.

Funkcjonariusze Straży Granicznej zatrzymali poszukiwanego i po sporządzeniu stosownej dokumentacji przekazali policjantom z Bartoszyc. W piątek (4 sierpnia) mieszkaniec powiatu bartoszyckiego trafił do aresztu.


W weekendowym (4-6 sierpnia) wydaniu Gazety Olsztyńskiej m.in.

Mieszkańcy Warmii i Mazur zasługują na własne „M”
— Bezpieczny Kredyt 2% to produkt na miarę naszych czasów. To kolejna dotrzymana obietnica Prawa i Sprawiedliwości. Nasz rząd, który mam zaszczyt reprezentować, robi wszystko, by na bieżąco dawać wsparcie tam, gdzie taka pomoc jest potrzebna — podkreśla wiceminister Rozwoju i Technologii Olga Semeniuk-Patkowska i zachęca do skorzystania z tego rozwiązania.

Trzeba pożegnać się ze śledziem?
— Morza nie zabijemy, nawet tak małego jak Bałtyckie. Jednak niekoniecznie będą w nim żyły te gatunki, które uważamy za potrzebne. Z punktu widzenia człowieka sinice nie są wartościowym zamiennikiem dorszy czy śledzi — zauważa prof. dr hab. Jacek Piskozub, oceanolog z Instytutu Oceanologii PAN w Sopocie.

Bez więzadeł po złoto uniwersjady
Trzeci start – trzeci medal. Uniwersjada to bez najmniejszych wątpliwości jedna z ulubionych imprez Konrada Bukowieckiego. – Bardzo się cieszę, że znów wracam ze złotym medalem i obroniłem tytuł – mówi kulomiot AZS UWM Olsztyn.

Z wielką przyjemnością oddajemy w Państwa ręce najnowsze wydanie Magazynu Turystycznego Warmia&Mazury.

Już jest! Najnowszy numer Rolniczego ABC już w sprzedaży

Jak kupić e-wydanie? Wystarczy kliknąć w zdjęcie jedynki poniżej, lub wejść na kupgazete.pl