Pomorskie/ Turyści porażeni przez piorun w Rozewiu

2023-08-03 17:57:17(ost. akt: 2023-08-03 17:58:39)

Autor zdjęcia: Pixabay

Dwóch turystów zostało porażonych przez piorun w Rozewiu (Pomorskie). Mężczyźni wcześniej schronili się przed deszczem pod drzewem. 43- i 51-latek zostali przetransportowani do szpitala.
"W czwartek ok. godz. 14.40 policjanci z Władysławowa (Pomorskie), pojechali do miejscowości Rozewie, gdzie dwóch turystów zostało porażonych przez piorun" - podała PAP oficer prasowa puckiej policji asp. sztab. Joanna Samula-Gregorczyk.

Dodała, że policjanci na miejscu ustalili, że mężczyźni stanęli pod drzewem, by ukryć się przed deszczem i zostali rażeni piorunem. "43-letni mieszkaniec powiatu łódzkiego i 51-letni mieszkaniec powiatu skarżyskiego zostali przewiezieni do szpitala" - dodała.

Oficer prasowy KW PSP w Gdańsku bryg. Łukasz Płusa podał, że jeden z poszkodowanych ma poparzenia, drugi z mężczyzn był reanimowany i przywrócono mu czynności życiowe.

W czwartek rano IMGW wydało ostrzeżenie przed burzami z gradem dla powiatów: bytowskiego, gdańskiego, kartuskiego, kościerskiego, lęborskiego, malborskiego, nowodworskiego, puckiego, słupskiego i wejherowskiego, a także dla Gdańska, Gdyni i Słupska.

Synoptycy wskazywali, że od godz. 9 do godz. 18 w regionie prognozowane są burze, którym miejscami będą towarzyszyć silne opady deszczu od 20 mm do 25 mm oraz porywy wiatru do 70 km/h.(PAP)