Młody tiktoker z Olsztyna nagrał film w komunikacji miejskiej. Podbija internet

2023-08-04 08:30:00(ost. akt: 2023-08-03 15:46:27)
Zdjęcie jest ilustracją do tekstu

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu

Autor zdjęcia: Print Screen TikTok dwabraszki

Młody tiktoker z Olsztyna postanowił przekonać się na własnej skórze, ile razy w ciągu dnia zostanie skontrolowany w komunikacji miejskiej. Chodziło o ważny bilet na przejazd. Film podbija internet.
Dwabraszki to profil dwójki przyjaciół z Olsztyna, którzy poprzez swoje filmiki na Tik Toku rozbawiają nie tylko swoich bliskich, ale i szersze grono odbiorców. W popularnej aplikacji zebrali blisko 40 tysięcy obserwujących.

W filmikach przedstawiają swoje zainteresowania, zabawne sytuacje ze swojego życia i podejmują się najróżniejszych wyzwań. Jednym z ich ostatnich, było sprawdzenie jak często w Olsztynie można spotkać kontrolerów biletów.

Do tego wyzwania przygotował się jeden z przyjaciół, który challenge rozpoczął w samo południe. Postanowił wsiąść w pierwszy autobus, z przystaniem w centrum, bo jak sam twierdził, tam skupia się najwięcej ludzi i największy ruch autobusów.

Niestety, na swojej trasie nie spotkał żadnego kontrolera. Żeby nie marnować czasu chłopak stwierdził, że zapyta kobiety prowadzącej autobus, czy kontrole w Olsztynie w ogóle jeszcze mają miejsce. Kobieta utwierdziła tiktokera, że kontrolerzy wciąż pracują i pojawiają się w komunikacji miejskiej.

Tiktoker kontynuował dalej swoją podróż i w ten sposób przejechał kolejne 33 przystanki. Dalej na jego drodze nie pojawił się żaden kontroler. Po czterech godzinach jazdy, znudzony postanowił przejść do innego środka transportu i przejechał kilka przystanków tramwajem. Dalej bez rezultatu.

W podsumowaniu dwabraszki powiedział, że w komunikacji miejskiej spędził łącznie 6 godzin i przejechał 120 przystanków. Na żadnym z nich nie wsiadł kontroler.

Czy to znaczy, że nie ma kontrolerów w Olsztynie? Niektórzy mieszkańcy Olsztyna twierdzą, że może to skutek ataku hakerskiego, który miał miejsce kilka tygodni temu w mieście. Mieszkańcy nie mieli możliwości kupienia biletów, więc nie było co sprawdzać.

@dwabraszki

Co kolejnego mam sprawdzic w Olszynie? Dawajcie swoje propozycje i komentarz z najwieksza iloscia like bedzie tym co zrobie! #olsztyn #olsztyncity #dc #fyp #viral

♬ dźwięk oryginalny - Dwa braszki


W czwartkowym (3 sierpnia) wydaniu Gazety Olsztyńskiej m.in.

Agata BrzezińskaZostałam tu... przez przypadek
— Z miasta wchodzi w sielską rzeczywistość. Jedzie się tam, gdzie jest cisza i spokój. A Bielskie to totalna wieś — mówi Agata Brzezińska, która porzuciła karierę w Brukseli dla folwarku na Mazurach. Kompletnie zmieniła swoje życie.

zdjęcie ilustracyjneAtak wilków. Nie żyje pies
Co jakiś czas pojawiają się informacje o ataku wilków w naszym regionie. Tym razem te drapieżniki miały zagryźć psa pod Olsztynem. To spowodowało kolejną dyskusję o tym, na ile wilki są realnym zagrożeniem.

Senator Lidia Staroń zapowiedziała kolejne zawiadomienie do prokuratury.Znikające piętra w Centaurusie
Senator Lidia Staroń kolejny raz interweniuje w sprawie mieszkań w wielkim apartamentowcu Centaurus w centrum Olsztyna. Blisko 150 rodzin nadal czeka na ich wydanie, a budynku nie można odebrać, bo według dokumentacji nawet nie wiadomo, ile ma pięter.

Z wielką przyjemnością oddajemy w Państwa ręce najnowsze wydanie Magazynu Turystycznego Warmia&Mazury.

Już jest! Najnowszy numer Rolniczego ABC już w sprzedaży

Jak kupić e-wydanie? Wystarczy kliknąć w zdjęcie jedynki poniżej, lub wejść na kupgazete.pl