Olsztyn: Studenci budownictwa UWM wyremontowali ośrodek wsparcia
2023-08-04 20:00:00(ost. akt: 2023-08-04 21:35:55)
Studenci budownictwa UWM, członkowie olsztyńskiego oddziału Koła Młodych Polskiego Związku Inżynierów i Techników Budownictwa wakacje zaczęli pracowicie i pożytecznie: wyremontowali Ośrodek Wsparcia dla Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej w Olsztynie.
PRZECZYTAJ KONIECZNIE:
Siedemnaścioro studentów, w tym aż 11 studentek, po II i III roku budownictwa przez cztery tygodnie po kilka godzin dziennie remontowało w lipcu Ośrodek Wsparcia dla Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej przy ul. Świtezianki w Olsztynie.Wakacje na półmetku: turyści na plaży tylko w weekendy, branża łapie zadyszkę
Pracując społecznie, przygotowali i pomalowali ściany w dziesięciu pokojach. Położyli też wykładzinę dywanową w jednym pomieszczeniu, doprowadzili zasilanie do klimatyzatorów w dwóch salach rehabilitacyjnych i wyremontowali łazienkę, łącznie z przebudową instalacji wodno-kanalizacyjnej.
Motorem Worcampu jest Barbara Duliasz, przewodnicząca Koła Młodych PZiTB w Olsztynie.
— Na mój apel w sprawie Workcampu w pierwszej kolejności odpowiedzieli uczestnicy ubiegłorocznej jego edycji. Z pozostałymi też nie było kłopotu, bo zapisali się po pierwszym spotkaniu na wydziale, na którym wyjaśniłam im, na czym to przedsięwzięcie polega — wspomina Barbara.
Ośrodek Wsparcia dla Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej wskazała wolontariuszom z Wydziału Geoinżynierii dyrektorka domu dla samotnych matek. To miejsce także było odnawiane przez studentów w poprzednich latach.
PRZECZYTAJ KONIECZNIE:
Studenci w remont ośrodka włożyli swoją pracę, natomiast materiały i sprzęt budowlany, elektronarzędzia, fachową pomoc w pracach instalatorskich oraz sprzątaniu dostarczyło 12 firm, które dla tej idei pozyskała Barbara Duliasz.Dwie osobówki wylądowały w rowie
— Prace, które wykonywali studenci budownictwa, nie są objęte programem nauczania na studiach. Takich prac uczą się uczniowie w szkołach branżowych, ale dobrze jest, gdy ludzie na stanowiskach kierowniczych znają się na pracach podstawowych — zapewnia Barbara.
Każda z trzech dotychczasowych edycji olsztyńskiego Workcampu dotyczyła placówki pomocy społecznej związanej z dziećmi.
W 2017 roku studenci UWM wyremontowali pomieszczenia Ośrodka Wsparcia dla Matek z Małoletnimi Dziećmi i Kobiet w Ciąży przy ul. Jagiełły w Olsztynie. W sześciu pokojach wymienili podłogi, pomalowali ściany, zamontowali sufity podwieszane.
W drugiej edycji Workcamp w 2022 roku, odnowili korytarz i jeden pokój biurowy w tym ośrodku. Za każdym razem uniwersyteccy wolontariusze najpierw zbierają materiały budowlane, sprzęt i pieniądze potrzebne na zaplanowany remont, a potem wykonują go własnymi siłami.
źródło: UWM
W środowym (2 sierpnia) wydaniu Gazety Olsztyńskiej m.in.
Żyjemy coraz dłużej
Główny Urząd Statystyczny opublikował najnowsze dane na temat długości życia w Polsce. Żyjemy dłużej, to oczywiście dobra wiadomość. Ale musi być też ta zła. Chodzi o nasze emerytury, a dokładnie o ich wysokość.
Z Braniewa do Olsztyna pociągiem
To już pewne. Mieszkańcy północnej części województwa znów będą mogli dojechać do stolicy Warmii i Mazur pociągiem. Spółka PKP PLK podpisała opiewającą na 70 mln zł umowę dotyczącą naprawy torów na odcinku Pieniężno-Braniewo.
Lato pachnie czarną porzeczką!
Czarna porzeczka (Ribes nigrum) ma bardzo wiele składników odżywczych, a do tego ciekawą historię. W Europie popularna od całych wieków — w Stanach Zjednoczonych do niedawna była… nielegalna…! Bardzo dziwni ci Amerykanie…
Z wielką przyjemnością oddajemy w Państwa ręce najnowsze wydanie Magazynu Turystycznego Warmia&Mazury.
Już jest! Najnowszy numer Rolniczego ABC już w sprzedaży
Jak kupić e-wydanie? Wystarczy kliknąć w zdjęcie jedynki poniżej, lub wejść na kupgazete.pl
Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie
Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.
Zaloguj się lub wejdź przez