Olsztyńscy policjanci podsumowali weekend w na ulicach Olsztyna

2023-07-31 18:00:49(ost. akt: 2023-07-31 15:42:19)

Autor zdjęcia: KMP Olsztyn

W miniony weekend policjanci z całego województwa pracowali na miejscu 8 wypadków, w których jedna osoba zginęła a 13 zostało rannych. Funkcjonariusze odnotowali 146 kolizji oraz zatrzymali 19 nietrzeźwych kierujących.
W piątek (28 lipca) policjanci na ul. Olsztyńskiej w Dobrym Mieście zatrzymali do kontroli volkswagena.

Po sprawdzeniu w systemach informatycznych wyszło na jaw, że 53-latek w ogóle nie powinien znaleźć się za kierownicą auta, gdyż nie ma do tego uprawnień. Policjanci z interwencji sporządzili dokumentację, która trafi do sądu. Za prowadzenie pojazdu mechanicznego bez uprawnień grozi kara aresztu, ograniczenia wolności albo grzywna nie niższa niż 1500 złotych.

W niedzielę (30 lipca) oficer dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym na trasie Stękiny-Wołowno.

Ze wstępnych ustaleń policjantów, którzy pracowali na miejscu wynikało, że 27-letnia kierująca seatem na łuku drogi straciła panowanie nad autem, zjechała na pobocze, gdzie uderzyła w skarpę, a następnie doszło do dachowania pojazdu.

W wyniku zdarzenia kierująca trafiła do szpitala. Ostatecznie 27-latka została ukarana mandatem w kwocie 1500 złotych. Na jej konto wpłynie także 10 punktów karnych.


W poniedziałkowym (31 lipca) wydaniu Gazety Olsztyńskiej m.in.

Popyt na mieszkania nie maleje Ceny mieszkań dalej rosną
Mieszkania wciąż drożeją i dalej będą drożeć, zarówno na rynku pierwotnym, jak i wtórnym. Główny powód, bo jest ich kilka, to po prostu głód mieszkań. Budujemy ich wciąż za mało. A jak czegoś jest mało to jest też w cenie.

Olsztyn babą czy marcepanem stoi?
Czym może się pochwalić olsztyńska starówka? Czym wyróżnić się na tle innych miast? Czy ma swój charakter? Tożsamość? Czy wieje tu nudą? A może to tylko obiegowe opinie?

Lidzbark Warmiński gotowy na "mały atom"?
Lidzbark Warmiński przymierza się do nowoczesnej infrastruktury uwzględniającej małe modułowe reaktory, czyli tzw. "małe atomy", które miałyby w przyszłości zasilać miasto w energię. Na razie jednak tylko wstęp do badań i analiz pod tym kątem.

Z wielką przyjemnością oddajemy w Państwa ręce najnowsze wydanie Magazynu Turystycznego Warmia&Mazury.

Jak kupić e-wydanie? Wystarczy kliknąć w zdjęcie jedynki poniżej, lub wejść na kupgazete.pl