Wypadek na DK53 w Klewkach. Jedna osoba trafiła do szpitala

2023-07-31 11:23:05(ost. akt: 2023-07-31 12:16:08)
Zdjęcie jest ilustracją do tekstu

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu

Autor zdjęcia: KMP Olsztyn

Do niebezpiecznego zdarzenia doszło na DK53 w miejscowości Klewki, gdzie auto osobowe czołowo zderzyło się z ciężarówką. Na miejscu wstępują utrudnienia w ruchu.
W poniedziałek (31 lipca) rano, oficer dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie otrzymał informację o zdarzeniu drogowym na DK53 na wysokości miejscowości Klewki.

— Ze wstępnych ustaleń policjantów, którzy pracują na miejscu zdarzenia wynika, że siedzący za kierownicą osobowego forda 64-latek, który jechał w kierunku Olsztyna, na łuku drogi, z niewyjaśnionych przyczyn zjechał na przeciwległy pas ruchu i zderzył się czołowo z jadącą z naprzeciwka ciężarówką marki scania, za której kierownicą siedział 56-latek — poinformowała st. post. Paulina Żur z Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie.

W zdarzeniu udział brały również dwa inne pojazdy: toyota i volkswagen.

Badanie policyjnym alkomatem wykazało, że uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi.

W wyniku zderzenia jedna osoba trafiła do szpitala.

Kierowcy forda zostało zatrzymane prawo jazdy.

Trwają czynności, które mają na celu ustalenie przyczyn i okoliczności wypadku. Ruch odbywa się w tym miejscu wahadłowo. Utrudnienia potrwają do momentu usunięcia pojazdów z drogi.


W poniedziałkowym (31 lipca) wydaniu Gazety Olsztyńskiej m.in.

Popyt na mieszkania nie maleje Ceny mieszkań dalej rosną
Mieszkania wciąż drożeją i dalej będą drożeć, zarówno na rynku pierwotnym, jak i wtórnym. Główny powód, bo jest ich kilka, to po prostu głód mieszkań. Budujemy ich wciąż za mało. A jak czegoś jest mało to jest też w cenie.

Olsztyn babą czy marcepanem stoi?
Czym może się pochwalić olsztyńska starówka? Czym wyróżnić się na tle innych miast? Czy ma swój charakter? Tożsamość? Czy wieje tu nudą? A może to tylko obiegowe opinie?

Lidzbark Warmiński gotowy na "mały atom"?
Lidzbark Warmiński przymierza się do nowoczesnej infrastruktury uwzględniającej małe modułowe reaktory, czyli tzw. "małe atomy", które miałyby w przyszłości zasilać miasto w energię. Na razie jednak tylko wstęp do badań i analiz pod tym kątem.

Z wielką przyjemnością oddajemy w Państwa ręce najnowsze wydanie Magazynu Turystycznego Warmia&Mazury.

Jak kupić e-wydanie? Wystarczy kliknąć w zdjęcie jedynki poniżej, lub wejść na kupgazete.pl