Miesięczne wynagrodzenie brutto w Olsztynie wzrosło o 12,9 proc.
2023-07-31 17:14:25(ost. akt: 2023-07-31 15:08:02)
W czerwcu 2023 roku przeciętne miesięczne wynagrodzenie brutto w sektorze przedsiębiorstw w województwie warmińsko-mazurskim było o 12,9 proc. wyższe niż w czerwcu poprzedniego roku.
PRZECZYTAJ KONIECZNIE:
W czerwcu 2023 roku w porównaniu z analogicznym miesiącem ubiegłego roku zmniejszyło się przeciętne zatrudnienie w sektorze przedsiębiorstw, przy jednoczesnym wzroście liczby bezrobotnych i stopy bezrobocia rejestrowanego.Nowe trasy biegów na orientację w lasach koło Olsztynka
Przeciętne zatrudnienie w czerwcu 2023 roku ukształtowało się na poziomie 134,5 tysiąca osób i było niższe o 2,9 proc. niż w poprzednim roku. Zatrudnienie zmalało m.in. w administrowaniu i działalności wspierającej, handlu, budownictwie i mechanice, natomiast wzrosło w działalności profesjonalnej, naukowej i technicznej.
Pod koniec czerwca 2023 roku liczba bezrobotnych zarejestrowanych w urzędach pracy wyniosła 38,9 tysięcy osób i była o 3,9 proc. niższa niż w poprzednim miesiącu. Kobiety stanowiły 54,2 proc. ogółu zarejestrowanych bezrobotnych.
Stopa bezrobocia rejestrowanego ukształtowała się na poziomie 8,3 proc i była jedną z najwyższych w kraju. Do powiatów o najwyższym bezrobociu należały: bartoszycki, kętrzyński i braniewski, a o najniższej powiat Olsztyn.
W czerwcu przeciętne miesięczne wynagrodzenie brutto w sektorze przedsiębiorstw wyniosło 5 969, 17 złotych i było o 12,0 proc. wyższe niż w 2022 roku. W porównaniu z poprzednim rokiem wzrost przeciętnych wynagrodzeń odnotowano m.in. w obsłudze rynku nieruchomości, transporcie i gospodarce magazynowej i gastronomii.
źródło: Urząd Statystyczny w Olsztynie
W poniedziałkowym (31 lipca) wydaniu Gazety Olsztyńskiej m.in.
Ceny mieszkań dalej rosną
Mieszkania wciąż drożeją i dalej będą drożeć, zarówno na rynku pierwotnym, jak i wtórnym. Główny powód, bo jest ich kilka, to po prostu głód mieszkań. Budujemy ich wciąż za mało. A jak czegoś jest mało to jest też w cenie.
Olsztyn babą czy marcepanem stoi?
Czym może się pochwalić olsztyńska starówka? Czym wyróżnić się na tle innych miast? Czy ma swój charakter? Tożsamość? Czy wieje tu nudą? A może to tylko obiegowe opinie?
Lidzbark Warmiński gotowy na "mały atom"?
Lidzbark Warmiński przymierza się do nowoczesnej infrastruktury uwzględniającej małe modułowe reaktory, czyli tzw. "małe atomy", które miałyby w przyszłości zasilać miasto w energię. Na razie jednak tylko wstęp do badań i analiz pod tym kątem.
Z wielką przyjemnością oddajemy w Państwa ręce najnowsze wydanie Magazynu Turystycznego Warmia&Mazury.
Jak kupić e-wydanie? Wystarczy kliknąć w zdjęcie jedynki poniżej, lub wejść na kupgazete.pl
Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie
Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.
Zaloguj się lub wejdź przez