Alert dla Warmii i Mazur. W sobotę wieczorem pogoda będzie niebezpieczna

2023-07-29 15:29:39(ost. akt: 2023-07-29 15:32:33)
Jaka pogoda czeka nas 29-30 lipca?

Jaka pogoda czeka nas 29-30 lipca?

Autor zdjęcia: pixabay.com

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie pierwszego stopnia przed burzami z gradem, które są przewidywane od późnego popołudnia do niedzieli rano na Warmii i Mazurach.
Specjaliści z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej w Warszawie prognozują burze, które mogą dziś wystąpić w naszym regionie.

Prognozowane są burze, którym miejscami będą towarzyszyć silne opady deszczu od 20 milimetrów do 30 milimetrów oraz porywy wiatru do 75 km/h. Miejscami grad – podał w komunikacie IMGW.

Alert obowiązuje we wszystkich powiatach województwa. Burze są spodziewane od godziny 18 w sobotę do godziny 4 nad ranem w niedzielę.

Fot. IMGW

Ostrzeżenie pierwszego stopnia oznacza, że przewiduje się warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne i zagrożenie dla zdrowia oraz życia.

Prawdopodobieństwo wystąpienia burz synoptycy określili na 80 proc.

Czego możemy spodziewać się w pierwszej połowie sierpnia?


W prognozach na sierpień widać zjawiska, które z pewnością nie spodobają się wczasowiczom. Burze i niskie temperatury będą nam towarzyszyć już w pierwszych dniach miesiąca. Wszystko wskazuje na to, że pierwsza połowa sierpnia upłynie pod znakiem niekorzystnych zjawisk pogodowych. Regularne opady deszczu mocno wpłyną na spadek temperatur.