Wypadek w Cankach koło Rynu. Starsze małżeństwo trafiło do szpitala w Mrągowie

2023-07-28 15:32:16(ost. akt: 2023-07-28 15:49:39)
Zdjęcie jest ilustracją do tekstu

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu

Autor zdjęcia: policja

Po zderzeniu trzech samochodów osobowych zablokowana była droga krajowa nr 59 w Cankach koło Rynu — podała w piątek GDDKiA. Starsze małżeństwo poszkodowane w tym wypadku trafiło do szpitala.
Do wypadku doszło w miejscowości Canki niedaleko Rynu. Według pierwszych ustaleń samochodami podróżowało w sumie sześć osób, dwie z nich - starsze małżeństwo odwieziono do szpitala w Mrągowie. Kierowcy wszystkich aut byli trzeźwi.

"Przyczyną tego wypadku było prawdopodobnie pęknięcie opony w jednym z pojazdów" - powiedziała PAP asp. szt. Iwona Chruścińska z giżyckiej policji.

Trasa w miejscu wypadku była zablokowana, zorganizowano objazdy przez Tros i Starą Rudówkę. Olsztyńska GDDKiA podała w komunikacie, że utrudnienia zakończyły się po ponad trzech godzinach.

źródło: PAP/Boguszewski


W weekendowym (28-30 lipca) wydaniu Gazety Olsztyńskiej m.in.

O czym szumią Brzeziny?
Brzeziny to osiedle powstałe w latach 70-tych ubiegłego wieku w Olsztynie. Wdzięczna nazwa Brzeziny została pewnie nadana z powodu jakiejś kępy dzikich brzóz, które rozrosły się nad fragmentem nieużytków nad płynącą nieopodal Łyną. Zresztą taki brzozowy zagajnik tutaj właśnie nad Łyną jeszcze możemy zobaczyć. Osiedle powstało dla pracowników Akademii Rolniczo-Technicznej w Olsztynie.

Młodzi z Archidiecezji Warmińskiej już są w Lizbonie na ŚDM.Nasi na Światowych Dniach Młodzieży
Blisko 40 młodych i 3 księży wyruszyło z diecezji warmińskiej na Światowe Dni Młodzieży do Lizbony. Większość jest już na miejscu. Spotkanie, podzielone na dwa etapy, trwa już z od środy. Główne uroczystości zaczną się 1 sierpnia i będą trwały 6 dni.

Armagedon w pogodzie to nasza robota
To, co dzieje się ostatnio w pogodzie to prawdziwy armagedon. Pożary niszczą południe Europy, w Szwajcarii wieją huraganowe wiatry, u nas szaleją trąby powietrzne, a we Włoszech z nieba spada grad wielkości piłki do siatkówki. Czy to normalne?

Z wielką przyjemnością oddajemy w Państwa ręce najnowsze wydanie Magazynu Turystycznego Warmia&Mazury.

Jak kupić e-wydanie? Wystarczy kliknąć w zdjęcie jedynki poniżej, lub wejść na kupgazete.pl