Na parapecie trzymał krzewy konopi, zauważyli to policjanci z Olsztyna

2023-07-27 18:00:56(ost. akt: 2023-07-27 15:09:22)

Autor zdjęcia: KWP Olsztyn

Policjanci zatrzymali 44-latka z Rynu, który hodował krzewy konopi w mieszkaniu i na działce ogrodowej. Oprócz krzewów posiadał również 200 gramów suszu roślinnego. Tłumaczył, że to na użytek własny. Wpadł dzięki czujnemu oku policjanta w Oddziału Prewencji Policji w Olsztynie.
Policjanci z Oddziału Prewencji Policji z Olsztyna w sezonie letnim wspierają giżyckich policjantów w realizacji zadań i zapewnieniu bezpieczeństwa mieszkańcom i turystom odpoczywającym na terenie powiatu.

Tym razem funkcjonariusze z oddziału prewencji wspierali ryńskich funkcjonariuszy przy zatrzymaniu osoby poszukiwanej. Po wyjściu z budynku policjant z OPP zauważył w jednym z okien, że na parapecie stoją rośliny przypominające wyglądem krzewy konopi.

Wspólnie z kierownikiem Posterunku Policji w Rynie podjęli natychmiastowe czynności sprawdzenia, co mieszkaniec Rynu uprawia w domu. Po otworzeniu drzwi policjantom, mężczyzna był bardzo zdziwiony i zapewne nie spodziewał się takiej wizyty.

44-latek szybko przyznał się do tego, że na parapecie ma dwie doniczki z krzewem konopi oraz worek z zapięciem strunowym, w którym przechowuje susz roślinny, a także susz w słoiku litrowym.

W trakcie czynności 44-latek także przyznał się do tego, że krzewy uprawia na działce ogrodowej, a pod lasem ma zakopane dwa słoiki z kolejnym suszem roślinnym.

Łącznie policjanci zabezpieczyli 15 krzewów konopi oraz 200 gramów gotowego suszu marihuany. Mężczyzna został zatrzymany, tłumaczył, że to na własny użytek. Teraz wytłumaczy się przed sądem.

Za posiadanie środków odurzających grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.


W czwartkowym (27 lipca) wydaniu Gazety Olsztyńskiej m.in.

zdjecie ilustracyjneZero tolerancji dla pijaków drogowych
Jazda na podwójnym gazie to dowód głupoty, ale przede wszystkim zagrożenie dla wszystkich uczestników ruchu drogowego. Coraz wyższe kary zmniejszają liczbę ryzykantów. Nadal jednak są tacy, którzy siadają za kierownicę na podwójnym gazie. W regionie w tym roku było ich 1600.

Brakuje prawie 900 nauczycieli
Mamy półmetek wakacji, choć niektórzy nie cieszą się w pełni wypoczynkiem. W Olsztynie rozpoczęła się rekrutacja uzupełniająca do szkół ponadpodstawowych. Ale placówki szukają też nauczycieli, których brakuje.

pieniądzeTu wygrane padają najczęściej
Jutro można wygrać fortunę, bo w ostatnim losowaniu Eurojackpota nikt nie rozbił banku i teraz do wygrania jest 400 mln zł. Być szczęście uśmiechnie się do kogoś z Warmii i Mazur, bo już dawno nie padła duża wygrana w naszym regionie.

Z wielką przyjemnością oddajemy w Państwa ręce najnowsze wydanie Magazynu Turystycznego Warmia&Mazury.

Jak kupić e-wydanie? Wystarczy kliknąć w zdjęcie jedynki poniżej, lub wejść na kupgazete.pl


Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. bart #3110414 28 lip 2023 10:21

    ciekawe czy do gabinetu komendanta głownego tez tak brawurowqo weszli przeszukali co on tam ma niebezpiecznego?

    odpowiedz na ten komentarz