[AKTUALIZACJA] Tragiczny wypadek na budowie Dworca Głównego w Olsztynie. Nie żyje pracownik

2023-07-25 12:52:43(ost. akt: 2023-07-25 15:57:09)

Autor zdjęcia: Zbigniew Woźniak

Do tragicznego w skutkach wypadku doszło na placu budowy nowego budynku Dworca Głównego w Olsztynie. Jeden z pracowników nie żyje.
We wtorek (25 lipca) oficer dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie otrzymał informację o tragicznym zdarzeniu, do którego doszło na terenie budowy Dworca Głównego w Olsztynie.

— Ze wstępnych ustaleń wynika, że do zdarzenia doszło podczas wykonywania prac na wysokości przez 48-letniego mężczyznę — informuje post. Paulina Żur.

Niestety mimo podjętych czynności reanimacyjnych mężczyzna zmarł.

Na miejscu pracowała grupa dochodzeniowo-śledcza oraz technicy kryminalistyki pod nadzorem prokuratora.

Ciało została zabezpieczona celem badań sekcyjnych.

— Prokuratura i policja bada przyczyny i okoliczności zdarzenia — poinformował rzecznik prasowy prokuratury okręgowej w Olsztynie Daniel Brodowski.

Fot. Zbigniew Woźniak

Fot. Zbigniew Woźniak

Fot. Zbigniew Woźniak

Fot. Zbigniew Woźniak

Fot. Zbigniew Woźniak


We wtorkowym (25 lipca) wydaniu Gazety Olsztyńskiej m.in.

Czy droga 51 przez Las Miejski doczeka się remontu?Dywity proponują Olsztynowi wspólny remont drogi
Już po raz drugi władze Dywit złożyły Olsztynowi propozycję wspólnej modernizacji leśnego odcinka al. Wojska Polskiego, który jest odcinkiem drogi krajowej 51. Poprzednio propozycja nie spotkała się ze specjalnym zainteresowaniem stolicy regionu.

Andrzej KowalskiKrawężnikami odgrodzili Wilczyńskiego od...Wilczyńskiego
Do osiedla, które leży na końcu ul. Wilczyńskiego w Olsztynie, nie ma dojazdu od tej ulicy. Mieszkańcy walczą o dojazd i już nawet mieli nadzieję, że to się uda, ale pojawiła się przeszkoda. To wysokie krawężniki, które kładą tam teraz budowlańcy.

Tego świętego szanują wszyscy kierowcy
Dla wielu błogosławienie kierowców i ich pojazdów, to tradycja, bez której nie wyobrażają sobie bezpiecznego podróżowania. We wtorek 25 lipca, przypada wspomnienie św. Krzysztofa — patrona podróżnych. Od niedzieli trwa XXIV Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa.

Jak kupić e-wydanie? Wystarczy kliknąć w zdjęcie jedynki poniżej, lub wejść na kupgazete.pl