ZUS wypłacił już 180 milionów złotych w ramach programu "Dobry Start"

2023-07-26 07:10:00(ost. akt: 2023-07-26 08:20:57)
Zdjęcie jest ilustracją do tekstu

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu

Autor zdjęcia: Shutterstock

Około 180 mln złotych ZUS przelał na konta rodziców w ramach programy "Dobry start” – poinformowała prezes ZUS prof. Gertruda Uścińska, W ubiegłym tygodniu ZUS rozpoczął wypłatę środków z programu "Dobry start". Wnioski o świadczenie można składać od 1 lipca można.
— Robimy wszystko, aby rodzice jak najszybciej po złożeniu wniosku otrzymali świadczenie. W poniedziałek przelaliśmy kolejne ok. 60 mln złotych w ramach programu. ZUS wypłacił do tej pory po 300 złotych wsparcia dla ponad 600 tys. dzieci — powiedziała prezes ZUS prof. Gertruda Uścińska.

Program "Dobry start" zakłada, że rodzice - bez względu na dochody - mogą otrzymać jednorazowo 300 zł na zakup np. artykułów szkolnych oraz wszelkiego wyposażenia niezbędnego do nauki w szkołach podstawowych, liceach, szkołach policealnych oraz innych placówkach edukacyjnych.

— Wsparcie przysługuje raz w roku - na dziecko, które uczy się w szkole, aż do ukończenia przez nie 20. roku życia lub 24 lat w przypadku dzieci z niepełnosprawnościami – wyjaśnia Anna Grabowska, regionalny rzecznik prasowy ZUS w województwie warmińsko-mazurskim.

Wnioski na nowy okres świadczeniowy można składać od 1 lipca do 30 listopada 2023 roku. Złożenie wniosku do końca sierpnia gwarantuje wypłatę świadczenia do 30 września.

Wniosek o świadczenie z programu "Dobry Start" można złożyć wyłącznie drogą elektroniczną - za pomocą Platformy Usług Elektronicznych (PUE) ZUS, bankowości elektronicznej lub portalu Emp@tia oraz aplikacji mZUS. Na PUE ZUS znajduje się specjalny kreator wniosków o świadczenia z "Dobrego Startu".

Zawiadomienia dotyczące świadczeń "300 plus" będą przekazywane w formie elektronicznej. Informację o przyznaniu świadczenia będzie można znaleźć w skrzynce odbiorczej na profilu na PUE ZUS. Również wtedy, gdy wniosek został złożony przez bankowość elektroniczną lub portal Emp@tia.

Na PUE ZUS znajdzie się także cała korespondencja z ZUS w sprawie wniosku o świadczenie (wezwanie do uzupełnienia wniosku lub załączników, informacja o przyznaniu świadczenia, decyzja odmawiająca przyznania świadczenia).


W środowym (26 lipca) wydaniu Gazety Olsztyńskiej m.in.

Borelioza czyha w okolicy
Coraz więcej osób choruje na boreliozę. To znaczy, że mamy coraz więcej kleszczy wokół siebie. Wszystko przez pogodę, ale również naszą nieuwagę. Kleszcze tylko na nas czekają — w lasach, parkach, a nawet na kanapie.

Trzy warianty obwodnicy Olsztyna w korytarzu zachodnimNie chcą obwodnicy od zachodu
Trwa zbiórka podpisów pod petycją przeciwko poprowadzeniu północnej obwodnicy Olsztyna zachodnim korytarzem. Podpisało ją już już 536 osób. Dokument ma trafić do drogowców. Jest jednak mało prawdopodobne, że zatrzyma prace projektowe.

Jezioro Długie wkrótce odzyska blask?
Na Jeziorze Długim można zaobserwować niepokojący zakwit glonów. Zielona tafla, pokrywa niemal całą zatokę przy ul. Bałtyckiej. Niebawem ma się to zmienić.

Jak kupić e-wydanie? Wystarczy kliknąć w zdjęcie jedynki poniżej, lub wejść na kupgazete.pl