Nowe medale do munduru. Złoto "ISKRY" w rękach OSP Ogródek

2023-07-25 09:18:10(ost. akt: 2023-07-25 09:41:32)
Zwykle walczą z ogniem, tym razem sami rozpalili ogień... rywalizacji!

Zwykle walczą z ogniem, tym razem sami rozpalili ogień... rywalizacji!

Autor zdjęcia: archiwum organizatorów

STRZELECTWO SPORTOWE/// Miniona niedziela miała w Orzyszu ewidentnie zapach… prochu. W pierwszej, historycznej edycji Strażackich Zawodów Strzeleckich, drużynowe złoto upolowali mundurowi z OSP Ogródek. Indywidualnie najcelniejszym okiem wykazał się Daniel Bosiński (OSP Nowa Wieś Ełcka).
Strzelnica Klubu Strzeleckiego Squadu Inicjatyw została opanowana 23 lipca przez dziewięć trzyosobowych zespołów Ochotniczych Straży Pożarnych. Poza reprezentantami naszego powiatu, w szranki stanęli także mundurowi z powiatów ełckiego oraz giżyckiego.

Obrazek w tresci

Rosnąca popularność dyscyplin strzeleckich sprawia, że w regionie coraz więcej ciekawych okazji do „rywalizacji na muszkę i szczerbinkę”. Wyzwania tego typu dedykowane wyłącznie strażakom są jednak wciąż unikatowe. Skąd pomysł na taką formułę?

Ze strażakami bardzo często współpracujemy przy organizacji najróżniejszych imprez. Imponuje mi ich drużynowy sposób myślenia i działania oraz niezawodność. Nie bez znaczenia jest też ich spontaniczna żywiołowość. To wszystko czyni z nich wręcz doskonałych zawodników – mówi Krzysztof Roszko ze Stowarzyszenia Squad Inicjatyw, główny organizator imprezy.

Obrazek w tresci

To także okazja do tego, by po prostu podziękować im za cały trud, który na co dzień wkładają w bezpieczeństwo nas wszystkich. Nie wiem czy ktokolwiek byłby w stanie zliczyć osoby, którym bezinteresownie pomogli – dodaje.

Ognia!

Zwykle walczą z ogniem, tym razem sami rozpalili ogień... rywalizacji. Po krótkiej, rzeczowej odprawie, strażacy rozpoczęli walkę o trofea. Nad przebiegiem zawodów czuwali certyfikowani sędziowie z zaprzyjaźnionego od lat z gminą Klubu Strzeleckiego Patron Grajewo: Andrzej Worm, Jacek Poniatowski, Dawid Brzozowski oraz Adam Liszewski.

Obrazek w tresci

Ostatecznie pierwsze miejsce upolowała reprezentacja OSP Ogródek, której na podium towarzyszyli koledzy z OSP KSRG Nowa Wieś Ełcka oraz OSP Nowa Wieś Ełcka. Tuż za prestiżowym „pudłem” uplasowali się OSP Drozdowo-Zastrużne, OSP Miłki, OSP Góra, OSP Dąbrówka, OSP Orzysz i OSP Szosa Bajtkowska.

W klasyfikacji indywidualnej najcelniejszym okiem popisał się Daniel Bosiński (OSP Nowa Wieś Ełcka). Drugi był Artur Najda (OSP Ogródek), a brąz przypadł w udziale Danielowi Rockiemu (OSP Drozdowo-Zastrużne).

Rywalizacja, choć zacięta, przebiegała w typowo pozytywnej atmosferze i w dużym skupieniu. To, z jak wielkim szacunkiem wszyscy odnosili się do siebie nawzajem, było bardzo budujące – mówi Joanna Kamieniecka, dyrektor Polany Kultury współorganizującej wydarzenie.

Obrazek w tresci

Bardzo pozytywnym akcentem było pojawienie się mocnej grupy kibiców z Nowej Wsi Ełckiej. Koło Gospodyń Wiejskich Nowowianki hojnie obdarowywało swoimi domowymi specjałami wszystkich uczestników. Frekwencja, zwłaszcza jak na pierwszą edycję, była zadowalająca, adekwatna do obecnych możliwości i zasad bezpieczeństwa na terenie strzelnicy – dodaje, podkreślając jednocześnie ogromne wsparcie, którego udzielił wydarzeniu cały szereg zaprzyjaźnionych sponsorów.

Obrazek w tresci

Czy tytułowa „ISKRA” doczeka się kolejnych edycji?Oczywiście. Została bardzo pozytywnie odebrana przez mundurowych, co z kolei utwierdziło nas w przekonaniu, by tego typu zmagania realizować przynajmniej kilka razu w roku. Z nadzieją na włączanie się kolejnych OSP z sąsiednich gmin. Wierzę, że w przyszłości uda się nadać tej imprezie rangę wojewódzką. Organizacyjnie poprzeczka zawiśnie wtedy wyżej, ale nie obawiamy się tego. Mamy wystarczająco dużo niezawodnych partnerów. Przy ich wsparciu będzie to jak najbardziej możliwe – podsumowuje Krzysztof Roszko.

Kolejna edycja, wiele na to wskazuje, może odbyć się już pod koniec sierpnia. Konkurencją bazową byłby karabin centralnego zapłonu. Pod uwagę brana jest także konkurencja „niespodzianka”.

Kamil Kierzkowski