Olsztyn: Trwają prace przy lotnisku na Dajtkach. Co tam powstanie?

2023-07-24 12:36:50(ost. akt: 2023-07-24 16:15:53)

Autor zdjęcia: Zbigniew Woźniak

Przy ul. Sielskiej w Olsztynie trwają intensywne prace. Tereny przy drodze wyjazdowej na Ostródę zamieniły się w pokaźny plac budowy. Chodzi o inwestycję firmy Polbis Auto. Co tu powstanie?
Wraz z rozwojem Olsztyna zwiększa się zapotrzebowanie na różnego typu usługi. Olsztyński magistrat w lutym bieżącego roku wydał decyzje pozwalające na inwestycje w tym sektorze.

Właśnie taki charakter – handlowo-usługowy z częścią biurową – mają mieć nowe budynki, które staną na dwóch działkach przy ulicy Sielskiej. Ma tu powstać salon samochodowy. Razem z salonem ma powstać park serwisowy. Jest to inwestycja firmy Polbis Auto, czyli czołowej grupy dealerskiej w województwie.

Na placu budowy od dłuższego czasu można zauważyć ciężki sprzęt. Widoczne są także pierwsze struktury budynków.

Fot. Zbigniew Woźniak

Nie jest to jedyna inwestycja, która powstanie przy zbiegu ulic Lotniczej i Sielskiej.

Już niebawem przy lotnisku na Dajtkach powstanie park handlowy. Urzędnicy z ratusza wydali decyzję w sprawie tej inwestycji. Przygotowania pod budowę parku handlowego, trwały kilkanaście miesięcy, jednak po wydaniu pozwolenia na budowę przez prezydenta miasta wiadomo, że inwestycja doczeka się realizacji.

— Na działce o powierzchni ok. 4,6 ha powstanie kompleks handlowy o całkowitej kubaturze wynoszącej ok. 52 tys. m³. Powierzchnia użytkowa będzie natomiast wynosić około 15 000 m². Łącznie, w ramach całej inwestycji zaprojektowano 20 lokali użytkowych o zróżnicowanych metrażach od 100 do 1950 m² — informuje RWS Investment Group.

Fot. Zbigniew Woźniak

Nowy park handlowy w Olsztynie będzie mieścił się przy ul. Sielskiej, która łącząc drogi krajowej nr 16 i 51, stanowi główną arterię komunikacyjną w kierunkach Olsztyn-Ostróda. W związku z tym wraz z budową parku, wejdą w życie zmiany komunikacyjne, tak by umożliwić wjazd do planowanej zabudowy. Za skrzyżowaniem z ulicą Lotniczą (w stronę Ostródy) ma powstać rondo. Dodatkowo inwestor ma wybudować ciągi piesze i rowerowe.

Park handlowy będzie stanowić udogodnienie nie tylko dla mieszkańców Olsztyna, ale także dla osób z okolicznych miejscowości, które będą mogły zrobić zakupy bez wjeżdżania do centrum miasta.

Już na etapie projektowania inwestycja cieszy się dużym zainteresowaniem wśród kontrahentów, dzięki czemu jeszcze przed rozpoczęciem budowy, większość lokali została już wynajęta, a proces komercjalizacji dobiega końca.

— Wśród przyszłych najemców znajdą się znane podmioty z branży spożywczej, rtv i agd, a także sklepy popularnych sieci zoologicznych, odzieżowych i drogeryjnych. Na terenie parku handlowego powstanie także stacja benzynowa — informuje RWS Investment Group.
W poniedziałkowym (24 lipca) wydaniu Gazety Olsztyńskiej m.in.


Toną na sucho po wyjściu z wody
To cichy zabójca, który coraz częściej daje o sobie znać. Pojawia się nawet kilka dni po zabawie w wodzie. Nie kojarzymy go z faktem kąpieli. A mimo wszystko dochodzi do utonięcia… na przykład we własnym łóżku.


Prezes IPN Karol Nawrocki apelował, żeby wpłynąć na prezydenta Olsztyna w sprawie pomnika.Dni "szubienic" są policzone?
Wojewoda zapowiedział decyzję zastępczą w sprawie usunięcia tzw. szubienic z Olsztyna. Monument gloryfikujący Armię Czerwoną zostanie usunięty, a kosztami zostanie obciążony samorząd. Deklaracja wojewody zbiegła się z końcem kampanii IPN w sprawie pomnika.


Mogą pochwalić się dochodem z sześcioma zerami
Niekoniecznie trzeba wygrać w totka, żeby być milionerem. Można samemu zarobić takie pieniądze. W ubiegłym roku 922 osoby z województwa warmińsko-mazurskiego osiągnęły dochód powyżej jednego miliona złotych.


Jak kupić e-wydanie? Wystarczy kliknąć w zdjęcie jedynki poniżej, lub wejść na kupgazete.pl