Święto Policji. Dzięki nim 96 proc. Polaków czuje się bezpieczniej

2023-07-24 17:22:17(ost. akt: 2023-07-24 14:50:08)
Zdjęcie jest ilustracją do tekstu

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu

Autor zdjęcia: Zbigniew Woźniak

To właśnie dzięki Waszej codziennej służbie aż 96 procent obywateli Polski czuje się bezpiecznie w swoim miejscu zamieszkania. To efekt Waszego profesjonalizmu i niezwykłej determinacji przy wypełnianiu codziennych obowiązków. Serdecznie Wam za to dziękuję - napisał z okazji Święta Policji szef MSWiA Mariusz Kamiński.
— Święto Policji to wyjątkowy dzień dla największej w naszym kraju formacji mundurowej podległej MSWiA. To dobra okazja, by podziękować Wam – wszystkim Policjantkom, Policjantom i Pracownikom Cywilnym Policji – za codzienną pracę na rzecz bezpieczeństwa obywateli. Etos Waszej służby najlepiej oddają słowa policyjnej przysięgi - "strzec bezpieczeństwa Państwa i jego obywateli, nawet z narażeniem życia". To zobowiązanie towarzyszy Wam każdego dnia — napisał w liście do funkcjonariuszy i pracowników cywilnych policji szef MSWiA Mariusz Kamiński.

Minister spraw wewnętrznych i administracji podkreślił, że dzięki policjantom aż 96 proc. obywateli Polski czuje się bezpiecznie w swoim miejscu zamieszkania.

— To efekt Waszego profesjonalizmu i niezwykłej determinacji przy wypełnianiu codziennych obowiązków. Serdecznie Wam za to dziękuję — zauważył.

Szef MSWiA wskazał, że wspólnie z rządem realizują liczne inwestycje w sprzęt i policyjną infrastrukturę. Trwa kolejny program modernizacji służb mundurowych. Z tych środków do Policji w latach 2022-2025 trafi blisko 6,5 miliarda złotych.

Kamiński dodał, że wielokrotnie w ostatnim czasie mieliśmy okazję obserwować skuteczność działań policjantów.

— Wspieraliście Straż Graniczną w czasie największej presji migracyjnej na granicy polsko-białoruskiej. Pomagaliście też w przyjęciu ogromnej fali uchodźców po wybuchu wojny w Ukrainie. Ogromnym przedsięwzięciem było zabezpieczenie wizyty w naszym kraju prezydenta USA Joe Bidena. Dzięki Waszej ciężkiej pracy i wysokim umiejętnościom wywiązaliście się z tych zadań doskonale — napisał.

— Wszystkim Funkcjonariuszkom i Funkcjonariuszom oraz Pracownikom Cywilnym Policji życzę satysfakcji z pełnionej służby oraz wielu sukcesów, zarówno w życiu zawodowym, jak i prywatnym. Gratuluję także wszystkim odznaczonym i awansowanym na wyższe stopnie i stanowiska służbowe — dodał Mariusz Kamiński.


W poniedziałkowym (24 lipca) wydaniu Gazety Olsztyńskiej m.in.

Toną na sucho po wyjściu z wody
To cichy zabójca, który coraz częściej daje o sobie znać. Pojawia się nawet kilka dni po zabawie w wodzie. Nie kojarzymy go z faktem kąpieli. A mimo wszystko dochodzi do utonięcia… na przykład we własnym łóżku.

Prezes IPN Karol Nawrocki apelował, żeby wpłynąć na prezydenta Olsztyna w sprawie pomnika.Dni "szubienic" są policzone?
Wojewoda zapowiedział decyzję zastępczą w sprawie usunięcia tzw. szubienic z Olsztyna. Monument gloryfikujący Armię Czerwoną zostanie usunięty, a kosztami zostanie obciążony samorząd. Deklaracja wojewody zbiegła się z końcem kampanii IPN w sprawie pomnika.

Mogą pochwalić się dochodem z sześcioma zerami
Niekoniecznie trzeba wygrać w totka, żeby być milionerem. Można samemu zarobić takie pieniądze. W ubiegłym roku 922 osoby z województwa warmińsko-mazurskiego osiągnęły dochód powyżej jednego miliona złotych.

Jak kupić e-wydanie? Wystarczy kliknąć w zdjęcie jedynki poniżej, lub wejść na kupgazete.pl