Ukrywali się w Olsztynie. Wpadli w ręce policjantów, teraz trafią do więzienia

2023-07-19 08:01:00(ost. akt: 2023-07-18 15:30:24)
Zdjęcie jest ilustracją do tekstu

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu

Autor zdjęcia: wm.policja.gov.pl

Policjanci zatrzymują osoby poszukiwane w miejscu ich zamieszkania lub podczas legitymowania podczas podejmowanych interwencji. Niedawno olsztyńscy policjanci zatrzymali trzech mężczyzn, którzy od pewnego czasu ukrywali się przed organami ścigania.
W piątek (14 lipca) funkcjonariusze ustalili miejsce pobytu poszukiwanego listem gończym przez Sąd Rejonowy w Olsztynie oraz Sąd Rejonowy w Kwidzynie 32-latka. Mężczyzna miał odbyć zastępczą karę 39 dni pozbawienia wolności i karę 180 dni pozbawienia wolności za przestępstwa popełnione w przeszłości.

W niedzielę (16 lipca) na jednej z ulic w Olsztynie funkcjonariusze interweniowali w związku ze spożywaniem alkoholu w miejscu zabronionym przez 39-letniego mężczyznę. Po sprawdzeniu w policyjnych systemach okazało się, że jest osobą poszukiwaną przez Sąd Rejonowy w Olsztynie na podstawie nakazu doprowadzenia w celu odbycia zastępczej kary pozbawienia wolności w wymiarze 10 dni lub opłacenia grzywny za to samo wykroczenie popełnione w przeszłości. Mężczyzna nie posiadał przy sobie wymaganej kwoty, więc został zatrzymany.

W poniedziałek (17 lipca) policjanci ustalili, że w jednym z mieszkań na terenie Olsztyna znajduje się poszukiwany mężczyzna. Okazało się, że był to strzał w dziesiątkę. 55-latek po sprawdzeniu okazał się osobą poszukiwaną przez Sąd Rejonowy w Olsztynie na podstawie nakazu doprowadzenia w celu odbycia kary pozbawienia wolności w wymiarze 1 roku za przestępstwo przeciwko mieniu.

Mężczyźni zostali zatrzymani. To kolejny raz, kiedy to dzięki działaniom policjantów m.in. z Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie osoby nie unikną odpowiedzialności karnej i odbędą karę pozbawienia wolności.


We wtorkowym (18 lipca) wydaniu Gazety Olsztyńskiej m.in.

Czy Urania sama się utrzyma?
Do ukończenia prac związanych z budową Uranii zostały równe trzy miesiące. Wczoraj (poniedziałek, 17 lipca) władze Olsztyna przedstawiły prezesa nowopowstałej spółki „Hala Olsztyn”, która będzie odpowiedzialna za zarządzanie tym imponującym obiektem.

Leszek Teller, sołtys GudnikBarszcz Sosnowskiego można zniszczyć tylko razem
Mieszkańcy Gudników niedaleko Miłakowa martwią się o swoją przyszłość. Walczą z barszczem Sosnowskiego, który porasta ich okolice w zastraszającym tempie. Czy są w stanie zapanować nad przyrodą?

Bliżej nam do szpilek niż chust!
Nie tylko smacznie gotują, ale przede wszystkim angażują się w życie lokalnej społeczności, a także promują region w innych częściach kraju. W gminie Bisztynek działa Koło Gospodyń Wiejskich Diabelskie Grono. I, co ciekawe, zrzesza również panów!

Jak kupić e-wydanie? Wystarczy kliknąć w zdjęcie jedynki poniżej, lub wejść na kupgazete.pl