GDDKiA: wpłynęła jedna oferta w przetargu na rozbudowę dwóch ulic w Dobrym Mieście

2023-07-18 19:00:45(ost. akt: 2023-07-18 15:25:19)

Autor zdjęcia: Google Maps

Jedna oferta wpłynęła w przetargu na rozbudowę ulic Olsztyńskiej i Grunwaldzkiej w ciągu drogi krajowej 51 w Dobrym Mieście - poinformował rzecznik GDDKiA w Olsztynie Karol Głębocki. Dodał, że komisja weryfikuje obecnie ofertę.
Jak podał Głębocki w komunikacie, w ramach zaplanowanych działań rozbudowany zostanie odcinek DK51 w Dobrym Mieście o długości 630 m. W przetargu na wykonanie tych prac zgłosiła się firma Strabag, która chce na to przeznaczyć 18,8 mln zł.

Inwestycja obejmie m.in. poszerzenie jezdni do 7 m oraz wzmocnienie konstrukcji istniejącej nawierzchni do nośności 11,5 tony na oś. Przebudowane zostaną również skrzyżowania i zjazdy, a w miejscu istniejącego skrzyżowania DK51 z ul. Cmentarną powstanie rondo.

Ponadto, przewidziano przebudowę kanalizacji deszczowej oraz budowę oświetlenia drogowego. Mają też powstać chodniki, ciągi pieszo-rowerowe, przejścia dla pieszych wraz z azylami oraz zatoki autobusowe. Inwestycja ma zostać zrealizowana ze środków budżetu państwa.

Jak podali drogowcy, dzięki budowie chodników, ciągów pieszo-rowerowych oraz przejść dla pieszych poprawi się bezpieczeństwo pieszych i rowerzystów. (PAP)

autor: Agnieszka Libudzka


We wtorkowym (18 lipca) wydaniu Gazety Olsztyńskiej m.in.

Czy Urania sama się utrzyma?
Do ukończenia prac związanych z budową Uranii zostały równe trzy miesiące. Wczoraj (poniedziałek, 17 lipca) władze Olsztyna przedstawiły prezesa nowopowstałej spółki „Hala Olsztyn”, która będzie odpowiedzialna za zarządzanie tym imponującym obiektem.

Leszek Teller, sołtys GudnikBarszcz Sosnowskiego można zniszczyć tylko razem
Mieszkańcy Gudników niedaleko Miłakowa martwią się o swoją przyszłość. Walczą z barszczem Sosnowskiego, który porasta ich okolice w zastraszającym tempie. Czy są w stanie zapanować nad przyrodą?

Bliżej nam do szpilek niż chust!
Nie tylko smacznie gotują, ale przede wszystkim angażują się w życie lokalnej społeczności, a także promują region w innych częściach kraju. W gminie Bisztynek działa Koło Gospodyń Wiejskich Diabelskie Grono. I, co ciekawe, zrzesza również panów!

Jak kupić e-wydanie? Wystarczy kliknąć w zdjęcie jedynki poniżej, lub wejść na kupgazete.pl