IMGW ostrzega przed upałami i burzami na Warmii i Mazurach

2023-07-17 18:00:50(ost. akt: 2023-07-17 15:42:48)
Zdjęcie jest ilustracją do tekstu

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu

Autor zdjęcia: pixabay.com

Gorący i słoneczny weekend był tylko ciszą... przed burzą. IMGW ostrzega, wracają ostrzeżenia pierwszego i drugiego stopnia przed upałami i burzami.
W ostatni weekend (15-16 lipca) upały były odczuwalne w całym województwie warmińsko-mazurskim. Jednak nie tak łatwo będzie się od nich uwolnić. W powiatach ełckim, gołdapskim i oleckim znów obowiązuje ostrzeżenie drugiego stopnia przed upałami.

Termometry w regionie mogą wskazywać nawet 33 stopnie Celsjusza. Synoptycy ostrzegają, że w taką pogodę można poczuć się słabiej i z pomieszczenia nie należy wychodzić bez nakrycia głowy. Ważne jest także regularne nawadnianie.

Alert obowiązuje we wszystkich powiatach - od godz. 22 w poniedziałek do godz. 9 we wtorek. Prawdopodobieństwo wystąpienia burz synoptycy określili na 80 proc.

"Prognozowane są burze, którym miejscami będą towarzyszyć opady deszczu od 15 mm do 25 mm oraz porywy wiatru do 75 km/h. Możliwy drobny grad. Silne porywy wiatru będą towarzyszyć chmurom konwekcyjnym, niekoniecznie z wyładowaniami atmosferycznymi" - przekazał IMGW w komunikacie.

W woj. warmińsko-mazurskim do godz. 20 w poniedziałek obowiązuje też wydane wcześniej ostrzeżenie drugiego stopnia przed upałami. Maksymalna temperatura może sięgać ok. 30 st. C. (PAP)

Możliwe są również opady gradu, jednak nie powinny zrobić żadnych szkód przez swoją niewielką ilość.


W poniedziałkowym (17 lipca) wydaniu Gazety Olsztyńskiej m.in.

Dobra inwestycja w złym miejscu?
To już pewne, radni zadecydowali, że przy ul. Zientary-Malewskiej w Olsztynie powstaną bloki OTBS. W skrócie ta inwestycja zakłada budowę mieszkań dla osób, których nie stać kredyt hipoteczny, a jednocześnie zbyt bogatych, by otrzymać mieszkanie komunalne. Jedynym haczykiem wydaje się być miejsce, które nie wydaje się zbyt atrakcyjne.

Tegoroczni pomysłodawcy projektów Kupią przyczepę i wsłuchają się w młodzież
Wiemy, do kogo trafią pieniądze z programu „Razem bezpieczniej”. Dzięki niemu 10 warmińsko-mazurskich samorządów zrealizuje inwestycje poprawiające bezpieczeństwo mieszkańców. Co będą realizować?

Urlopy są fajne, ale nie dla psów
Wakacje. Lato. Czas beztroskiej zabawy. Ale nie w tym miejscu. Tu zbyt często dzwoni telefon, że na poboczu drogi leży potrącony przez samochód pies, a inny został znaleziony w lesie przywiązany do drzewa. Tak za miłość odwdzięczają się ludzie, bo… chcą wyjechać na urlop. Sami.

Jak kupić e-wydanie? Wystarczy kliknąć w zdjęcie jedynki poniżej, lub wejść na kupgazete.pl