Nowe połączenia kolejowe między północną a południową częścią Warmii i Mazur

2023-07-17 12:20:11(ost. akt: 2023-07-17 12:43:15)

Autor zdjęcia: Justyna Grzesik

Województwo warmińsko-mazurskie planuje uruchomienie nowych połączeń kolejowych. Rozszerzona oferta przewozowa zapewni pasażerom m.in. bezpośrednie połączenie między północną a południową częścią regionu na trasie Braniewo – Chorzele.
Województwo warmińsko-mazurskie planuje od 10 grudnia 2023 roku uruchomienie nowych połączeń kolejowych.

Połączenia kolejowe do Braniewa wracają po blisko 4 latach. Przed rewitalizacją linii kursowało 6 pociągów w dobie. Od grudnia 2023 roku, dzięki dodatkowym środkom finansowym samorządu województwa, liczba pociągów zostanie zwiększona do 10 w dobie.

Po ponad 20 latach zostanie przywrócony ruch pasażerski na trasie do Chorzel, gdzie planowane jest uruchomienie 8 pociągów w dobie. Podróżni zyskają nowe połączenie kolejowe między województwem warmińsko – mazurskim a mazowieckim.

Tym samym województwo warmińsko-mazurskie jako organizator kolejowych przewozów pasażerskich planuje zwiększenie rocznej pracy eksploatacyjnej realizowanej na terenie województwa warmińsko-mazurskiego o 305 000,00 pockm, co będzie miało bezpośredni wpływ na podniesienie jakości oferty przewozowej oraz zmniejszenie wykluczenia komunikacyjnego w regionie Warmii i Mazur.


W poniedziałkowym (17 lipca) wydaniu Gazety Olsztyńskiej m.in.
Dobra inwestycja w złym miejscu?
To już pewne, radni zadecydowali, że przy ul. Zientary-Malewskiej w Olsztynie powstaną bloki OTBS. W skrócie ta inwestycja zakłada budowę mieszkań dla osób, których nie stać kredyt hipoteczny, a jednocześnie zbyt bogatych, by otrzymać mieszkanie komunalne. Jedynym haczykiem wydaje się być miejsce, które nie wydaje się zbyt atrakcyjne.
Tegoroczni pomysłodawcy projektów Kupią przyczepę i wsłuchają się w młodzież
Wiemy, do kogo trafią pieniądze z programu „Razem bezpieczniej”. Dzięki niemu 10 warmińsko-mazurskich samorządów zrealizuje inwestycje poprawiające bezpieczeństwo mieszkańców. Co będą realizować?

Urlopy są fajne, ale nie dla psów
Wakacje. Lato. Czas beztroskiej zabawy. Ale nie w tym miejscu. Tu zbyt często dzwoni telefon, że na poboczu drogi leży potrącony przez samochód pies, a inny został znaleziony w lesie przywiązany do drzewa. Tak za miłość odwdzięczają się ludzie, bo… chcą wyjechać na urlop. Sami.
Jak kupić e-wydanie? Wystarczy kliknąć w zdjęcie jedynki poniżej, lub wejść na kupgazete.pl