IMGW wydało ostrzeżenie drugiego stopnia. Gorąco będzie nawet w nocy

2023-07-15 07:30:47(ost. akt: 2023-07-14 16:14:37)
Zdjęcie jest ilustracją do tekstu

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu

Autor zdjęcia: pixabay.com

Całe województwo warmińsko-mazurskie jest zagrożone. Upał dopadnie wszystkich i choć brzmi to jak apokaliptyczna wizja, to niestety trzeba być przygotowanym na wysokie temperatury.
Wysokie temperatury to spełnienie marzeń tych, którzy kochają lato i maja w planach spędzić cały weekend wygrzewając się na plaży. Taka temperatura jednak jest utrapieniem zwłaszcza starszych osób, które dużo ciężej znoszą upały.

Najważniejszym podczas zbliżającego się weekendu będzie posiadanie jakiegokolwiek nakrycia na głowę, picie dużo wody i unikanie słońca między godz. 12 a 15.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie drugiego stopnia dla całego województwa warmińsko- mazurskiego.

Termometry w sobotę wskazywać mogą od 31 stopni Celsjusza w powiatach położonych na wschodzie województwa do nawet 35 stopni Celsjusza na zachodzie. Niedziela chłodniejsza o kilka stopni, ale także synoptycy ostrzegają przed upałami pokroju 30 stopniu Celsjusza.

W nocy nie zrobi się chłodniej. Może być konieczne otworzenie okna przed snem, bo wskaźniki wskazywać będą nawet 20 stopni Celsjusza.

Pamiętajmy także o zwierzętach. One tak jak my, bardzo mocno odczuwają skalę upałów. Należy zapewnić im stały dostęp do schronienia przed słońcem i dużo wody.


W weekendowym (14-16 lipca) wydaniu Gazety Olsztyńskiej m.in.

Piotr Duliszewski bardzo chwali sobie ełckie Wakacyjna magia Terytorialsów
Upalny lipiec to najlepszy czas na letni wypoczynek. Tymczasem blisko 130 ochotników z Warmii i Mazur zdecydowało się spędzić ten czas w roli żołnierza OT, na „Wakacjach z WOT” odbywających się w Ełku. Świetnie odnalazł się na nich Piotr Duliszewski z Olsztyna.

Aleś PuszkinZamordował go zbrodniczy reżim Łukaszenki
Dla obecnego pokolenia w Polsce, czy na Zachodzie Europy to niewyobrażalne. I choć na Ukrainie toczy się wojna, w której codziennie giną setki osób, to śmierć w białoruskim więzieniu artysty Alesa Puszkina wstrząsnęła wolnym światem. To kolejna ofiara reżimu Łukaszenki.

Putin traci sojuszników
Najnowszą konsekwencją inwazji Rosji na Ukrainę może być osłabienie relacji między Władimirem Putinem a prezydentem Turcji Recepem Tayyipem Erdoganem, który w ostatnim czasie czyni coraz więcej prozachodnich gestów - pisze "Washington Post".

Jak kupić e-wydanie? Wystarczy kliknąć w zdjęcie jedynki poniżej, lub wejść na kupgazete.pl