2,5 latek wyszedł sam ze żłobka. Przeszedł po wiadukcie, po moście aż do parkowej alei w Ostródzie

2023-07-14 13:18:07(ost. akt: 2023-07-14 13:56:16)
Zdjęcie jest ilustracją do tekstu

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu

Autor zdjęcia: pixabay.com

Ostródzka policja wyjaśnia, w jaki sposób 2,5-latek wyszedł niepilnowany ze żłobka i boso szedł przez miasto. Opiekunka tłumaczy, że maluch musiał niepostrzeżenie wymknąć się w momencie, gdy inny rodzic odbierał swoje dziecko.
Jak powiedziała w piątek sierż. Paulina Śliwińska z ostródzkiej policji, we wtorek ok. godz 15, policjantów zawiadomiła osoba postronna, że mostem na ulicy Drwęckiej idzie dziecko w wieku około 3 lat. Maluch idzie boso. Policjanci natychmiast pojechali we wskazane miejsce i potwierdzili informację. Ustalili żłobek, z którego oddalił się maluch.

Funkcjonariusze pojechali do żłobka i rozmawiali z opiekunką, która tłumaczyła, że dziecko musiało wyjść niepostrzeżenie w momencie, gdy inny rodzic odbierał swoją pociechę. Policja prowadzi czynności sprawdzające w tej sprawie.

Lokalny nosportal podał, że dziecko w wieku około 2,5 roku boso przespacerowało kilkaset metrów. Przeszło po ostródzkim wiadukcie i doszło do mostu na ul. Drwęckiej. Maluch siedział w okolicy parkowej alei, i tam zwrócił na siebie uwagę jednego z przechodniów. Zaniepokojony mężczyzna o dziecku bez opieki poinformował ostródzkich policjantów.

Na razie policjanci nie podjęli czynności wobec personelu żłobka. Rodzice dziecka powiadomili, że nie będą składać zawiadomienia wobec opiekunów w żłobku.

Policjanci jednak będą sprawdzać, czy nie doszło do popełnienia wykroczenia, o którym mówi art. 106 kodeksu wykroczeń; kto mając obowiązek opieki lub nadzoru nad małoletnim do lat 7 (...) dopuszcza do jego przebywania w okolicznościach niebezpiecznych dla zdrowia podlega karze grzywny lub nagany.

źródło: PAP/ Agnieszka Libudzka


W weekendowym (14-16 lipca) wydaniu Gazety Olsztyńskiej m.in.

Piotr Duliszewski bardzo chwali sobie ełckie Wakacyjna magia Terytorialsów
Upalny lipiec to najlepszy czas na letni wypoczynek. Tymczasem blisko 130 ochotników z Warmii i Mazur zdecydowało się spędzić ten czas w roli żołnierza OT, na „Wakacjach z WOT” odbywających się w Ełku. Świetnie odnalazł się na nich Piotr Duliszewski z Olsztyna.

Aleś PuszkinZamordował go zbrodniczy reżim Łukaszenki
Dla obecnego pokolenia w Polsce, czy na Zachodzie Europy to niewyobrażalne. I choć na Ukrainie toczy się wojna, w której codziennie giną setki osób, to śmierć w białoruskim więzieniu artysty Alesa Puszkina wstrząsnęła wolnym światem. To kolejna ofiara reżimu Łukaszenki.

Putin traci sojuszników
Najnowszą konsekwencją inwazji Rosji na Ukrainę może być osłabienie relacji między Władimirem Putinem a prezydentem Turcji Recepem Tayyipem Erdoganem, który w ostatnim czasie czyni coraz więcej prozachodnich gestów - pisze "Washington Post".

Jak kupić e-wydanie? Wystarczy kliknąć w zdjęcie jedynki poniżej, lub wejść na kupgazete.pl