Ogromne zmiany dla kierowców w Olsztynie. Dotyczą ul. Wilczyńskiego

2023-07-14 07:07:57(ost. akt: 2023-07-13 16:06:24)
Zdjęcie jest ilustracją do tekstu

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu

Autor zdjęcia: Zbigniew Woźniak

Mieszkańcy Olsztyna często muszą się liczyć z utrudnieniami jakie panują w mieście. Kiedy kończą się jedne, zaczynają się drugie. Teraz przyszła kolej na ul. Wilczyńskiego i istotne zmiany w organizacji ruchu na tym terenie.
Rozbudowa linii tramwajowych w Olsztynie niesie za sobą niemałe kontrowersje, zwłaszcza jeśli chodzi o utrudnienia w ruchu, które się z tym wiążą. Trzeba jednak pamiętać, że bardzo często nowe inwestycje niosą za sobą problemy, na które nie ma się wpływu.

Generalny Wykonawca nowej inwestycji tramwajowej poinformował, że w sobotę (15 lipca) od godz. 22, zaplanowane są małe utrudnienia w ruchu, jednak będą spowodowane umożliwieniem przejazdu wzdłuż ul. Wilczyńskiego. Przejazd będzie możliwy od wlotu z ul. Krasickiego do pętli Pieczewo.

Od niedzieli (16 lipca) będą czynne przystanki tymczasowe "Pieczewo" oraz "Gębika" i to po obu stronach ul. Wilczyńskiego.

Linie 113, 120, 130, 131, or N01 wracają na tym odcinku na trasy podstawowe. Jednocześnie zawieszone zostaje funkcjonowanie linii Z13.

Zarówno piesi i rowerzyści mogą poruszać się chodnikiem po stronie ul. Gębika, natomiast ruch tylko dla pieszych będzie możliwy także chodnikiem po stronie ul. Żurawskiego.

Wszyscy uczestnicy ruchu proszeni są o szczególną uwagę, bo nadal na tym obszarze będą prowadzone roboty budowlane.