Google Street View robi dziś zdjęcia w Olsztynie. Czeka nas aktualizacja map

2023-07-14 11:23:44(ost. akt: 2023-07-14 11:31:48)
Samochód Google Street View jeździ dziś po Olsztynie

Samochód Google Street View jeździ dziś po Olsztynie

Autor zdjęcia: Ada Romanowska

Osoby lubiące "podglądać" Olsztyn zza ekranu komputera będą miały sporo nowej rozrywki. Po ulicach miasta jeździ dziś samochód Google Street View, który aktualizuje mapy stolicy Warmii w 3D.
Samochód Google Street View to pojazd wyposażony w specjalne kamery i technologię, którego zadaniem jest rejestrowanie zdjęć i danych geolokalizacyjnych ulic na całym świecie.

Dziś, ten samochód Google Street View jest obecny na ulicach Olsztyna, gromadząc informacje w celu uaktualnienia i udostępnienia szczegółowych panoram 360 stopni tego miasta w usłudze Google Maps.

Działanie samochodu Google Street View opiera się na zaawansowanych systemach kamery, które rejestrują obraz wokół pojazdu. Kamery są zainstalowane na dachu pojazdu, a specjalne uchwyty pozwalają na rejestrowanie obrazu z różnych kierunków. Dodatkowo, samochód jest wyposażony w moduł GPS, który precyzyjnie określa lokalizację, gdzie zdjęcia są robione.

Fot. Ada Romanowska

Przejeżdżając przez ulice Olsztyna, samochód Google Street View tworzy panoramy 360 stopni, które uwieczniają otoczenie wokół pojazdu. Zdjęcia te są następnie przetwarzane, a dane geolokalizacyjne są synchronizowane z danymi GPS, tworząc dokładne mapy cyfrowe.

Zdjęcia ulic Olsztyna wykonane przez samochód Google Street View są używane w usłudze Google Maps, umożliwiając użytkownikom przeglądanie i eksplorację miasta wirtualnie. Dzięki temu narzędziu można zobaczyć realistyczne widoki ulic, orientować się w otoczeniu, planować podróże i wiele więcej.


W weekendowym (14-16 lipca) wydaniu Gazety Olsztyńskiej m.in.

Piotr Duliszewski bardzo chwali sobie ełckie Wakacyjna magia Terytorialsów
Upalny lipiec to najlepszy czas na letni wypoczynek. Tymczasem blisko 130 ochotników z Warmii i Mazur zdecydowało się spędzić ten czas w roli żołnierza OT, na „Wakacjach z WOT” odbywających się w Ełku. Świetnie odnalazł się na nich Piotr Duliszewski z Olsztyna.

Aleś PuszkinZamordował go zbrodniczy reżim Łukaszenki
Dla obecnego pokolenia w Polsce, czy na Zachodzie Europy to niewyobrażalne. I choć na Ukrainie toczy się wojna, w której codziennie giną setki osób, to śmierć w białoruskim więzieniu artysty Alesa Puszkina wstrząsnęła wolnym światem. To kolejna ofiara reżimu Łukaszenki.

Putin traci sojuszników
Najnowszą konsekwencją inwazji Rosji na Ukrainę może być osłabienie relacji między Władimirem Putinem a prezydentem Turcji Recepem Tayyipem Erdoganem, który w ostatnim czasie czyni coraz więcej prozachodnich gestów - pisze "Washington Post".

Jak kupić e-wydanie? Wystarczy kliknąć w zdjęcie jedynki poniżej, lub wejść na kupgazete.pl