Spodobał mu się mercedes, więc wsiadł do niego i odjechał. Policjanci z Olsztyna szybko go namierzyli [VIDEO]

2023-07-14 08:32:21(ost. akt: 2023-07-13 16:07:52)

Autor zdjęcia: KMP Olsztyn

Intensywne działania olsztyńskich policjantów doprowadziły do odzyskania skradzionego auta. Wartość pojazdu wyceniono na 180 tysięcy złotych. W tej sprawie zatrzymano mężczyznę. 32-latek usłyszał już zarzuty kradzieży z włamaniem. Wkrótce ze swojego zachowania będzie tłumaczył się przed sądem.
W poniedziałek (10 lipca) olsztyńscy policjanci zostali powiadomieni o kradzieży mercedesa z jednego z parkingów na terenie Biskupca.

Pokrzywdzony oszacował wartość pojazdu na 180 tysięcy złotych. Sprawą natychmiast zajęli się funkcjonariusze z Wydziału dw. z Przestępczością Przeciwko Mieniu Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie.

Policjanci już następnego dnia (11 lipca) w toku prowadzonych czynności szybko wpadli na trop skradzionego pojazdu. Na jednej z ulic w Olsztynie zauważyli auto, które pochodziło z kradzieży i zatrzymali je na ul. Kętrzyńskiego. Za kierownicą mercedesa siedział 32-letni mężczyzna.

Dalsza część artykułu znajduje się pod materiałem video

[scrip=https://video.onnetwork.tv/embed.php?sid=OUEsNW4yWSww][/script]

W działania zaangażowali się również policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Mrągowie. Policjanci w zaledwie 24 godziny od zgłoszenia odzyskali skradzione auto. Jednak doba wystarczyła, żeby okleić pokrywę silnika, w celu uniemożliwienia jego identyfikacji. Funkcjonariusze na miejscu zatrzymali 32-letniego mężczyznę, który trafił do policyjnego aresztu.

Na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego 32-latek usłyszał zarzut kradzieży z włamaniem. To przestępstwo zagrożone karą do 10 lat pozbawienia wolności.

32-latkowi grozi do 15 lat pozbawienia wolności, ponieważ w przeszłości był karany za podobne przestępstwa i będzie odpowiadać w warunkach tzw. recydywy.


W czwartkowym (13 lipca) wydaniu Gazety Olsztyńskiej m.in.

Kobiety wybrały sobie park
Dziesiąta, jubileuszowa edycja Olsztyńskiego Budżetu Obywatelskiego została rozstrzygnięta. Mieszkańcy zgłosili, urzędnicy zatwierdzili, a mieszkańcy wybrali. Teraz urzędnicy będą musieli zrealizować aż 34 zwycięskie projekty na terenie całego miasta.

Aneta Rydel - uczestniczka ŚDS w Janowcu KościelnymChciałaby, aby miłość była wieczna
Aneta Rydel urodziła się w Ostrołęce, została adoptowana przez babcię i dziadka. Zamieszkała w Myszyńcu na Kurpiach. Obecnie mieszka w Leśnikach w gminie Janowiec Kościelny w powiecie nidzickim. Spotkała też miłość swojego życia i ma nadzieję, że już wkrótce zostaną małżeństwem. — Nareszcie jestem szczęśliwa — mówi.

Zarabiamy więcej i mniej
Mieszkańcy Warmii i Mazur zarabiają więcej niż przed rokiem. Przeciętne wynagrodzenie nie jest już także najmniejsze wśród regionów Polski. Nadal jednak bardziej opłaca się pracować w sąsiednich województwach.

Jak kupić e-wydanie? Wystarczy kliknąć w zdjęcie jedynki poniżej, lub wejść na kupgazete.pl