Zrobi się niebezpiecznie. Połowa woj. warmińsko-mazurskiego jest zagrożona

2023-07-12 10:16:07(ost. akt: 2023-07-12 15:16:00)
Zdjęcie jest ilustracją do tekstu

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu

Autor zdjęcia: Pixabay

Upały mają to do siebie, że oprócz przyjemnej pogody często niosą za sobą niebezpieczne burze. Właśnie takie nadciągają nad połowę Warmii i Mazur a wraz z nimi ulewy, a nawet grad.
Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał w środę (12 lipca) ostrzeżenie o niebezpiecznych burzach z gradem.

Przez dwa kolejne dni, 10 powiatów w województwie warmińsko-mazurskim musi mieć się na baczności. Nad powiatem bartoszyckim, braniewskim, działdowskim, elbląskim, iławskim, lidzbarskim, nidzickim, nowomiejskim, olsztyńskim, ostródzkim przejdą burze, które mogą nieść za sobą zniszczenia. Burze wystąpią również w Olsztynie i w Elblągu.


Dzisiaj, zwłaszcza wieczorem lepiej nie wychodzić bez potrzeby z domu. Synoptycy zalecają zabezpieczenie rzeczy, które z łatwością może porwać wiatr.

Burzom towarzyszyć będą ulewy, w niektórych miejscach nawet spadnie grad. Będziemy narażeni na silny wiatr, który miejscami zawieje nawet do 80 km/h.

Mieszkańcy miejscowości, głównie tych, gdzie występują małe rzeki oraz zlewnie zurbanizowane muszą zabezpieczyć swój dorobek. W tym miastach, jest wysokie prawdopodobieństwo gwałtownych wzrostów stanów wody i lokalnych podtopień.


W środowym(12 lipca) wydaniu Gazety Olsztyńskiej m.in.

Olsztyńscy rycerze szykują się na Grunwald
W tym roku Inscenizacja Bitwy pod Grunwaldem odbędzie się równo w dzień rocznicy historycznego starcia wojsk polskich i zakonnych, czyli w sobotę 15 lipca. Rozmawiamy z jednym z olsztyńskich rycerzy o przygotowaniach do bitwy.

Ukraińscy strażacy szkolą się w Olsztynie
Szkolenie ukraińskich strażaków ochotników z obwodu rówieńskiego rozpoczęło się w poniedziałek i potrwa do końca tygodnia. Na zakończenie pobytu nasi goście pojadą obejrzeć 15 lipca inscenizację bitwy pod Grunwaldem.

Kocia grypa dotarła na Warmię i Mazury
Odnotowano pierwsze przypadki zarażenia grypą kotów na Warmii i Mazurach. Inspektorzy sanitarni radzą, co robić, by uchronić czworonogi przed zagrożeniem. I uspokajają – choroba nie przenosi się na ludzi.

Jak kupić e-wydanie? Wystarczy kliknąć w zdjęcie jedynki poniżej, lub wejść na kupgazete.pl