Środa pochmurna, potem nad Olsztyn wraca letnie słońce [POGODA]

2023-07-11 19:33:18(ost. akt: 2023-07-11 15:25:31)
Zdjęcie jest ilustracją do tekstu

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu

Autor zdjęcia: Info Meteo Północ Pl

Czasami warto zrobić sobie przerwę. Na przykład przerwę z upałami. Właśnie taka pogoda czeka nas aż do weekendu. Środek tygodnia zapowiada się pochmurnie i może popadać a potem szybko wrócą do Olsztyna skwar i upały, często zakończone burzami.
Powodem do radości dla rolników i fanatyków ogrodnictwa może być jeden dzień w tym tygodniu. Środa da wszystkim odetchnąć od upału i mocnych promieni słonecznych, a dodatkowo spadnie często upragniony deszcz.

Środa (12 lipca)
Poranek będzie przepowiadał kolejny upalny dzień. Już o godz. 7 na termometrach pokaże się 18 stopni Celsjusza. Temperatura cały czas będzie niestety rosnąć aż do południa, kiedy pojawią się pierwsze burzowe chmury. Na szczęście przepowiadany jest tylko deszcz, który zdecydowanie ochłodzi powietrze. Z każdą godziną temperatura będzie malała, choć i tak będzie gorąco. Wieczorem na niebie znowu pojawi się słońce, a termometry pokażą 21 stopni Celsjusza. Noc ze środy na czwartek (12/13 lipca) będzie ciepła a nawet duszna. Około godz. 23 może pojawić się pierwsza burza. Kolejna przewidywana jest między godz. 1 a 2 w nocy.


Czwartek (13 lipca)
Od rana będzie bardzo pogodnie. W czwartek będzie kilka stopni mniej niż poprzedniego dnia, ale bez żadnej chmury na niebie. Promienie słoneczne nie opuszczą nas nawet na godzinę. Najwyższa temperatura tego dnia będzie wynosić 25 stopni Celsjusza. Pierwsze zachmurzenie może pojawić się wieczorem z temperaturą 21 stopni Celsjusza. Noc z czwartku na piątek (13/14 lipca) będzie pochmurna, jednak synoptycy nie zapowiadają żadnych opadów deszczu. Najniższa temperatura wyniesie 13 stopni Celsjusza.

Piątek (14 lipca)
O świcie w piątek pojawią się pierwsze chmury. Na krótko się rozpogodzi, żeby między godz. 8 a 9 przyszła burza. Przepowiadane wraz z nią są opady deszczu. Od razu po burzy się rozpogodzi. Termometry wskażą 20 stopni Celsjusza. Najcieplej w piątek będzie w samo południe. Promienie słoneczne będą uderzały w okna aż do godz. 18, kiedy nad Olsztynem może przejść kolejna burza, tym razem jednak z mniejszymi opadami deszczu. Wieczór będzie już spokojny i ciepły.


We wtorkowym (11 lipca) wydaniu Gazety Olsztyńskiej m.in.

Rząd dał Olsztynowi pieniądze na walkę z hakerami
Niedziałające systemy sterowania ruchem, niedziałające biletomaty i ograniczony dostęp do systemu informacji pasażerskiej. To tylko niektóre efekty ataku hakerskiego, do którego doszło w nocy z 24 na 25 czerwca 2023 roku. Od tych wydarzeń minęły ponad dwa tygodnie, a system nadal nie funkcjonuje, jak należy.

Jezioro Długie zostanie oczyszczone z moczarki
W wakacje olsztyński samorząd we współpracy z Uniwersytetem Warmińsko-Mazurskim będzie oczyszczać Jezioro Długie z nadmiaru roślinności. Na powierzchni akwenu od kilku tygodni zbiera się moczarka delikatna, tworząc pływające kożuchy.

Cristina czuje się coraz lepiej
— Jestem zadowolony z efektu operacji Cristiny — mówi chirurg dr Krzysztof Dowgierd, który w czerwcu wraz z zespołem usuwał dziewczynie olbrzymiego guza z żuchwy i rekonstruował ten narząd z kości strzałkowej pacjentki. Cristina przyjechała wczoraj do olsztyńskiego szpitala dziecięcego na kontrolę.

Jak kupić e-wydanie? Wystarczy kliknąć w zdjęcie jedynki poniżej, lub wejść na kupgazete.pl