W jeziorze Ukiel się nie schłodzimy. Ratownicy na Plaży Miejskiej pilnują, aby nikt nie wchodził do wody [ZDJĘCIA]

2023-07-08 14:15:26(ost. akt: 2023-07-08 14:24:05)

Autor zdjęcia: Zbigniew Woźniak

Dziś (w sobotę 8 lipca) pogoda na kąpiel w jeziorze jest wyśmienita. Miłośnicy pływania, którzy planowali populskać się w jeziorze Ukiel w Olsztynie będą musieli jednak zmienić plany. Wszystko przez zakwit sinic, który uniemożliwia pływanie.
Dziś przed południem na plaży przy CRS Ukiel została wywieszona czerwona flaga. Obecnie wejście do wody jest niedostępne z powodu podejrzenia zakwitu sinic, które mogą stanowić poważne zagrożenie dla zdrowia i życia ludzi. Sinice zawierają toksyny, które mogą drażnić skórę, powodować problemy z układem pokarmowym lub zaburzenia neurologiczne. W związku z tym kąpieliska pozostaną zamknięte, dopóki zakwit sinic nie ustąpi.

Jak to w upalny dzień, na Plaży Miejskiej są dziś tłumy turystów. Niestety do wody nikt nie wchodzi, dbają o to ratownicy, którzy natychmiast upominają nierozsądnych rodziców, którzy pozwalają kąpać się swoim dzieciom mimo jasnych zakazów.

Warto jednak pamiętać, że sama Plaża Miejska nadal jest dostępna dla korzystających z niej osób. Plażowicze mają możliwość wypożyczenia sprzętu, takiego jak leżaki czy rowery, i cieszenia się promieniami letniego słońca.

Karol GroszW weekendowym (7-9 lipca) wydaniu Gazety Olsztyńskiej m.in.

Czy powinniśmy się bać Kalingraderów?
Po rozwiązaniu zbuntowanych oddziałów Grupy Wagnera wielu z nich znalazło azyl na Białorusi. Być może są też w obwodzie królewieckim, co rodzi obawy o bezpieczeństwo naszego regionu. Pytamy o to naszych parlamentarzystów.

Banki: duże zainteresowanie klientów „Bezpiecznym kredytem”
Banki, które od poniedziałku oferują „Bezpieczny kredyt”, informują, że cieszy się on dużym zainteresowaniem klientów. Bank Gospodarstwa Krajowego (BGK) przekazał, że umowy w zakresie nowego kredytu ze wsparciem państwa podpisało z nim sześć banków.

W Olsztynie rozpoczęło działanie Okno Życia przy ulicy Kromera 5.Olsztyn ma nowe Okno Życia
Przez ostatnie 14 lat działało okno na ulicy Wyszyńskiego przy parafii Chrystusa Odkupiciela Człowieka. Teraz zastąpiło je okno, które zostało uroczyście otwarte przy ulicy Kromera 5 w budynku, w którym mieści się Stacjonarne Hospicjum Caritas dla Dzieci.

Jak kupić e-wydanie? Wystarczy kliknąć w zdjęcie jedynki poniżej, lub wejść na kupgazete.pl