CKE podała wyniki matur. Uczniowie poznali je dziś o 8:30

2023-07-07 11:31:47(ost. akt: 2023-07-07 11:51:02)
Maturzyści poznali już wyniki matur

Maturzyści poznali już wyniki matur

Autor zdjęcia: archiwum

Dziś (piątek 7 lipca) Centralna Komisja Egzaminacyjna podała wyniki tegorocznych matur. Uczniowie mogli sprawdzić je o godz. 8:30 na indywidualnej platformie ZIU.
CKE zgodnie z zapowiedzią podała wynika matur w piątek 7 lipca o godz. 8:30. Dla osób, które od października chcą rozpocząć studia ta godzina była jedną z najważniejszych w życiu. Wiele uczelni wyznacza termin zamieszczenia matur krótki po 7 lipca.

Jak sprawdzić wyniki matury 2021?


— Wchodzimy do systemu ZIU;
— W polach „login” i „hasło” wpisujemy dane przekazane nam przez dyrektora szkoły lub przedstawiciela placówki.
— Jeśli zapomnieliśmy hasła, możemy skorzystać z opcji „nie pamiętam hasła”. Wówczas na podany adres e-mail zostanie wysłane nowe hasło.
— Po zalogowaniu należy wybrać egzamin i kliknąć pole z jego nazwą, np. egzamin maturalny.
— Pokażą się procentowe wyniki egzaminu. Chcąc sprawdzić poprawne i niepoprawne odpowiedzi, należy wybrać konkretny egzamin.

Kiedy ogólne wyniki matur?


Na ogólne wyniki matur, np. w skali miast czy województw przyjdzie nam jeszcze poczekać. Póki co CKE wysyła tylko indywidualne wyniki każdego maturzysty.

CKE podałajednak, że maturę zdało 84,4 proc. tegorocznych absolwentów. 11,3 proc. abiturientów, którzy nie zdali jednego przedmiotu, ma prawo do poprawki w sierpniu. Matury nie zdało 4,3 proc. uczniów.

— Tegoroczne wyniki matur są nieco lepsze niż w poprzednich latach – powiedział Dariusz Piontkowski, Wiceszef MEiN — Nie ma zbyt dużych różnic między województwami – wskazał.

Maturzyści chętnie jednak chwalą się swoimi wynikami w mediach społecznościowych.
Który przedmiot na maturze poszedł Ci najlepiej?
pokaż wyniki »