Gorąco na sesji Rady Miasta w Olsztynie. Prezydent zaatakował rząd, radni PiS opuścili salę

2023-07-05 10:13:37(ost. akt: 2023-07-05 10:29:06)
Prezydent Olsztyna podgrzał atmosferę na sali sesyjnej

Prezydent Olsztyna podgrzał atmosferę na sali sesyjnej

Autor zdjęcia: Zbigniew Woźniak

Program dzisiejszej sesji Rady Miasta doszedł do omawiania programu Zatorze. W pewnym momencie prezydent Olsztyna luźno wiążąc program z niedawnym wystąpieniem polityków PiS zaczął wyświetlać prezentację, po zobaczeniu której trzech radnych PiS opuściło salę sesyjną.
Program Zatorze to bardzo szeroki dokument omawiający kierunki rozwoju Zatorza. Pod koniec dyskusji do rozmowy włączył się obecny na sali prezydent Piotr Grzymowicz, który wyświetlił prezentację pod tytułem "Niewiedza czy manipulacja?" nawiązującej do ostatniego wystąpienia polityków PiS w Olsztynie.

Prezydent wskazywał posłance Iwonie Arent, że pomyliła się w wystąpieniu, w którym mówiła o budowie kładki nad torami przy okazji kompleksowego remontu Dworca Głównego i przylegających peronów.

— Kładka to jest dwa kilometry dalej, a niedługo powstanie tam wiadukt. Przeprawą pomiędzy dworcem a szeroko pojętym Zatorzem będzie przejście podziemne — zwracał uwagę prezydent Piotr Grzymowicz.

W tym momencie radna Edyta Markowicz (PiS) i szef klubu Radosław Nojman zaczęli zgłaszać uwagi do wystąpienia prezydenta. Chwilę później trzech radnych z klubu PiS: Radosław Nojman, Jarosław Babalski i Leszek Araszkiewicz opuściło salę. Prezydent dalej kontynuował przemówienie. Po jego zakończeniu głos chciała zabrać Edyta Markowicz, lecz przepisy już tego nie dopuszczały. Oburzona radna zaczęła głośno wyrażać swoje niezadowolenie niejednokrotnie podkreślając, że chce odpowiedzieć na wystąpienie prezydenta a przewodniczący Rady Miasta nie chce jej dopuścić do głosu.

Przewodniczący Robert Szewczyk wskazał radnej, że wystąpienie prezydenta miało miejsce po zakończonej już dyskusji i przeszedł do kolejnego punktu obrad. Moderator dyskusji nakazał również wyjąc karty do głosowania radnych, którzy byli nieobecni na sali.

Karol Grosz


W środowym (5 lipca) wydaniu Gazety Olsztyńskiej m.in.

Był dyrektorem w Ełku, będzie sędzią w Warszawie
Dotychczasowy dyrektor filii Uniwersytetu Warmińsko Mazurskiego w Ełku został mianowany sędzią Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie.

Kto będzie latał w Gryźlinach?
Wielkimi krokami zbliża się impreza, która jest prawdziwą gratka dla miłośników podniebnych akrobacji. Już 9 lipca odbędzie się piknik lotniczy na lotnisku w Gryźlinach. Kogo i co na nim zobaczymy?

Trójkąt położył ośmioklasistów
Ósmoklasiści poznali wyniki swoich egzaminu. Najgorzej poradzili sobie z matematyką, trochę lepiej wypadł język polski i na porównywalnym poziomie język angielski. We wszystkich przedmiotach uczniowie z Warmii i Mazur wypadli poniżej średniej krajowej.

Jak kupić e-wydanie? Wystarczy kliknąć w zdjęcie jedynki poniżej, lub wejść na kupgazete.pl