Kultowa olsztyńska pizzeria zamyka się po 31 latach. Co będzie w lokalu po Romie?

2023-07-02 08:16:03(ost. akt: 2023-07-02 08:42:26)
Pizzeria Roma po 31 latach kończy wypiekać pizzę

Pizzeria Roma po 31 latach kończy wypiekać pizzę

Autor zdjęcia: pixabay.com

Po 31 latach zamyka się jednen z bardziej rozpoznawalnych olsztyńskich lokali. Z mapy miasta znika pizzeria Roma.
— Po 31 latach wypiekania dla Was pizzy zdecydowaliśmy się zakończyć działalność. Serdecznie dziękujemy wszystkim naszym Gościom oraz domowym Odbiorcom naszych kulinarnych propozycji za ten wspólny czas.
Pizzeria Roma będzie prowadziła działalność do 31 lipca 2023 roku.
Tym samym zapraszamy chętnych do wynajęcia lokalu — napisali na stronie pizzerii Jan i Ryszarda Chludzińscy, właściciele Romy.

Co powinno znaleźć się w lokalu po Romie?
pokaż wyniki »

Pizzeria Roma to jeden z najbardziej rozpoznawalnych adresów w Olsztynie. Specjalnością lokalu jest oczywiście pizza w całej palecie smaków i aromatów. To dania inspirowane klasyką, ale również nawiązujące do przyzwyczajeń Polaków. Żadna pizza w Olsztynie nie jest wypiekana z taką ilością składników. Lokal serwuje pizzę przyrządzaną według własnej receptury, która sprawia, że pizza jest jedyna w swoim rodzaju.

Roma w swojej ofercie ma również gyrosy, hamburgery i zapiekanki.

Pizzę z Romy docenił również youtuber Wojek, który przyjechał specjalnie do Olsztyna, żeby spróbować, jak smakuje ten olsztyński deep dish.


Pizzeria Roma powstała w maju 1992 roku na olsztyńskich Jarotach, przy ul. Wilczyńskiego 19/6f. Jest restauracją typu 'casual dining', oferująca dania do spożycia na miejscu, na wynos, a także z dostawą na telefon.