Zbliża się koszenie dna Łyny. Olsztyńscy wędkarze mogą spotkać się z utrudnieniami

2023-07-02 10:07:00(ost. akt: 2023-06-30 15:03:58)

Autor zdjęcia: Urząd Miasta w Olsztynie

Dno największej olsztyńskiej rzeki będzie koszone. Pracownicy Wód Polskich zapowiedzieli początek akcji na najbliższy poniedziałek (3 lipca).
To będzie pierwsze tegoroczne mechaniczne koszenie dna Łyny na odcinku między Bartągiem a Olsztynem. W tym etapie prace będą realizowane między ul. Kalinowskiego do ul. Niepodległości w Olsztynie.

Łyna w Lesie Miejskim
Mirosław Działek

W trakcie koszenia mogą wystąpić utrudnienia dla wędkarzy oraz osób płynących kajakami. Na odcinku objętym koszeniem będzie pracować specjalna łódź, dlatego należy zachować szczególną ostrożność. W kilku miejscach w poprzek koryta rzeki zostaną założone przetamowania, które umożliwią zatrzymanie i zebranie wykoszonej roślinności spływającej z nurtem.

— Prosimy o nierozpinanie lin, które tworzą przetamowania - apeluje dyrektor Zarządu Zlewni w Olsztynie Dariusz Wasiela z Państwowego Gospodarstwa Wodnego Wody Polskie. — Ostatnie przetamowanie będzie znajdować się na wysokości mostu w ciągu ulicy Niepodległości w Olsztynie. Niewielkie ilości skoszonej roślinności dennej mogą dopłynąć na wysokość Starego Miasta.

Łyna w Lesie Miejskim 
TAK dla muru na granicy. NIE dla bezprawnych uchodźców
Wszyscy wiemy o tym, że jeżeli nie zapewnimy sobie podstawowego poczucia bezpieczeństwa, nasze funkcjonowanie stanie się trudne. W tym celu zwołano konferencję dotycząca muru, który stanął na granicy polsko-białoruskiej.

Idzie nowe pokolenie
W Rybakach niedaleko Olsztyna od poniedziałku trwa Letnia Akademia Schumana. To wyjątkowe wydarzenie, które przyciągnęło kilkuset młodych osób z całej Polski. Wczoraj uczestnicy zlotu obchodzili 137. Rocznicę Urodzin Czcigodnego Sługi Roberta Schumana. Dzisiaj przemaszerują ulicami Olsztyna.

Nikola GrbićDo Gdańska przez Filipiny
Wczoraj (29 czerwca) męska reprezentacja Polski odleciała do Pasay na Filipinach na ostatni turniej fazy zasadniczej Ligi Narodów. Trener Nikola Grbic dokonał w składzie kilku zmian, m.in. nie ma przyjmujących Tomasza Fornala i Artura Szalpuka.

Jak kupić e-wydanie? Wystarczy kliknąć w zdjęcie jedynki poniżej, lub wejść na kupgazete.plKomentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. S.Czachorowski #3110195 2 lip 2023 10:38

    Zbędna i szkodliwa dzielność. niszczy bioróżnorodność rzeki i pogarsza warunki wodne, co w obliczu permanentnej suszy jest szkodliwe dla całego regionu.

    odpowiedz na ten komentarz