Olsztyńscy policjanci zatrzymali pirata drogowego, który jechał o 54 km/h za szybko

2023-06-29 16:02:14(ost. akt: 2023-06-29 15:38:01)
Zdjęcie jest ilustracją do tekstu

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu

Autor zdjęcia: Zbigniew Woźniak

Za przekroczenie dopuszczalnej prędkości powyżej 50 km/h w obszarze zabudowanym grozi mandat karny oraz utrata prawa jazdy na 3 miesiące. O surowych konsekwencjach zbyt szybkiej jazdy przekonał się pewien 21-letni kierujący volkswagenem. Mężczyzna stracił już prawo jazdy i został ukarany mandatem w kwocie 1500 złotych.
W środę (28 czerwca) policjanci z olsztyńskiej drogówki na ul. Sielskiej zatrzymali do kontroli volkswagena, którego kierowca jechał z prędkością 104 km/h w miejscu, gdzie obowiązuje ograniczenie do 50 km/h.


21-latek stracił już prawo jazdy na okres 3 miesięcy. Ponadto został ukarany mandatem w kwocie 1500 złotych. Na jego konto wpłynie także 13 punktów karnych.

Policja przypomina, że 17 września 2022 roku weszły w życie zmiany w przepisach ruchu drogowego.

zdjęcie ilustracyjne

Zmiany dotyczą m.in. złamania przepisów z tej samej grupy w ciągu 2 lat od ostatniego wykroczenia. Mandat za wykroczenie popełnione w ruchu drogowym będzie w tym przypadku dwukrotnie wyższy. Wykroczenia, które podlegają "recydywie" to: przekroczenie dopuszczalnej prędkości (powyżej 31 km/h), nieustąpienie pierwszeństwa pieszemu, niewłaściwe wyprzedzanie i wjechanie na przejazd kolejowy po opuszczeniu zapór lub zapaleniu się czerwonego światła.

Kontrola drogowa

Ponadto punkty karne kasują się dopiero po upływie 2 lat od momentu opłaty mandatu.


We czwartkowym (29 czerwca) wydaniu Gazety Olsztyńskiej m.in.

Wyspa Wielka Żuława na jeziorze Jeziorak widziana z lotu ptakaIlu turystów może spać w naszym regionie?
W Olsztynie przybywa łóżek dla turystów. Mamy rekord, jeszcze nigdy tak dobrze nie było. Inne miasta też rosną w siłę, powstają nowe hotele. Warmia i Mazury chłoną turystów jak gąbka. Ale ten rozwój może okazać się niebezpieczny…

Prezydent Piotr Grzymowicz z wotum zaufania i absolutorium Rady Miasta Olsztyna
Wczoraj (środa 28 czerwca) odbyła się najważniejsza sesja Rady Miasta w roku. To właśnie na niej radni Olsztyna rozliczali prezydenta Piotra Grzymowicza z wykonania zadań i budżetu miasta za ubiegły rok.

Mowy dworzec ma być gotowy w drugim półroczu tego rokuA kolejarze robią swoje
Choć zapadają wyroki sądowe, to budowa dworca kolejowego w Olsztynie, jak też modernizacja stacji, toczą się dalej. Ale jak już doczekamy ich szczęśliwego końca, to trzeba będzie uporządkować przestrzeń wkoło, a to może okazać się misją z gatunku tych niemożliwych.

Jak kupić e-wydanie? Wystarczy kliknąć w zdjęcie jedynki poniżej, lub wejść na kupgazete.pl