Kiedy wypadają niedziele handlowe? Czy w najbliższą pójdziemy do sklepu?

2023-06-24 11:03:18(ost. akt: 2023-06-23 15:30:41)
Zdjęcie jest ilustracją do tekstu

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu

Autor zdjęcia: freepik

Wielu konsumentów czeka na niedzielę handlową, aby móc skorzystać z okazji i zrobić zakupy w dogodnym dla siebie czasie. Kiedy wypadają niedziele handlowe i czy w najbliższą (25 czerwca) pójdziemy do sklepu?
Niedziele handlowe to dni, w których sklepy są otwarte, pomimo tradycyjnego zakazu handlu. Jest to wynik wprowadzenia zmian legislacyjnych w ostatnich latach, które umożliwiają pewne wyjątki od zakazu handlu w niedzielę.

Sklepy będą puste w większość niedziel

W najbliższą niedzielę otwarte będą sklepy detaliczne, centra handlowe i supermarkety.

Wielu konsumentów czeka na niedzielę handlową, aby móc skorzystać z okazji i zrobić zakupy w dogodnym dla siebie czasie. Najbliższy weekend może być doskonałą okazją do zdobycia upragnionych przedmiotów.

Wieczorami sklepy mogą być zamknięte

Warto pamiętać, że niedziele handlowe mają swoje ograniczenia i nie wszystkie sklepy tego dnia są otwarte. Wybierając się na zakupy, należy zwrócić uwagę na godziny otwarcia wybranego sklepu, ponieważ niektóre mogą mieć skrócone godziny pracy, albo być całkowicie zamknięte.

W Olsztynie można spodziewać się, że centra handlowe i większe supermarkety takie jak Biedronka, Lidl, Auchan i Kaufland będą umożliwiały zakupy mieszkańcom.


W piątkowym (23 czerwca) wydaniu Gazety Olsztyńskiej m.in.

Kortowiada – moja miłość
Olsztyńskie juwenalia kojarzą się z dobrymi koncertami i świetną atmosferą. Nic więc dziwnego, że Kortowiada zyskała miano najlepszych juwenaliów w Polsce. Jak było w tym roku i co planowane jest na kolejny? Zaglądamy za kulisy Kortowiady.

Jedni się cieszą, drudzy liczą pieniądze
Zapowiedź podwyżki płacy minimalnej w przyszłym roku ucieszyła tych, którzy pracują za najniższą krajową. Na pewno zyska też budżet, bo wpływy ze składek wzrosną. Może być to jednak problem dla firm, których koszty znacznie wzrosną.

Taka truskawa!
Truskawki są bardzo zdrowe, zawierają wiele przeciwutleniaczy i witamin. Należą także do owoców najmniej kalorycznych: w 100 g są tylko 32 kalorie — a to o połowę mniej niż w jabłkach i trzy razy mniej niż w bananach. Poza tym przyspieszają metabolizm i regulują trawienie.

Jak kupić e-wydanie? Wystarczy kliknąć w zdjęcie jedynki poniżej, lub wejść na kupgazete.pl