Gdzie jest burza? Czy dotrze nad województwo warmińsko-mazurskie [POGODA]

2023-06-23 13:39:40(ost. akt: 2023-06-23 13:46:01)

Autor zdjęcia: pixabay

Rządowe Centrum Bezpieczeństwa ostrzegło w piątek przed burzami z gradem i silnym wiatrem. Obecnie alert obowiązuje na terenie siedmiu województw.
"Uwaga! Dziś możliwe gwałtowne burze z gradem i silny wiatr. Zachowaj ostrożność i zabezpiecz rzeczy, które może porwać wiatr" - napisało w piątek na Twitterze Rządowe Centrum Bezpieczeństwa.

Przekazało, że alert wysłano, także do odbiorców w powiatach: ryckim, lubartowskim, łęczyńskim, chełmskim, hrubieszowskim i w Chełmie.

Wcześniej Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzegł w piątek przed burzami, którym towarzyszył będzie silny deszcz, a w niektórych miejscach również grad. Najwyższe ostrzeżenia wydano dla południa i południowego wschodu kraju.

To jest interaktywna mapa. Sprawdź gdzie jest burza w czasie rzeczywistymOstrzeżenia drugiego stopnia przed burzami z gradem wydano dla województw podkarpackiego, małopolskiego, śląskiego i świętokrzyskiego, a także dla znacznych części województwa łódzkiego i lubelskiego oraz dla południowej części województwa mazowieckiego.

IMGW prognozuje tam burze, którym miejscami będą towarzyszyć bardzo silne opady deszczu od 35 do 50 mm, oraz porywy wiatru do 90 km/h, a miejscami grad.

Alerty pierwszego stopnia przed burzami z gradem wydano natomiast dla województwa mazowieckiego, kujawsko-pomorskiego, części województwa lubelskiego, wielkopolskiego, zachodniopomorskiego i opolskiego.

Z kolei ostrzeżenia pierwszego stopnia przed silnym deszczem z burzami w dużej części województwa zachodniopomorskiego.

Alert pierwszego stopnia oznacza, że mogą wystąpić niebezpieczne zjawiska meteorologiczne, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie dla zdrowia i życia. Ostrzeżenia drugiego stopnia oznaczają, że zjawiska te mogą być zintensyfikowane i bardziej niebezpieczne.(PAP)


W piątkowym (23 czerwca) wydaniu Gazety Olsztyńskiej m.in.

Kortowiada – moja miłość
Olsztyńskie juwenalia kojarzą się z dobrymi koncertami i świetną atmosferą. Nic więc dziwnego, że Kortowiada zyskała miano najlepszych juwenaliów w Polsce. Jak było w tym roku i co planowane jest na kolejny? Zaglądamy za kulisy Kortowiady.

Jedni się cieszą, drudzy liczą pieniądze
Zapowiedź podwyżki płacy minimalnej w przyszłym roku ucieszyła tych, którzy pracują za najniższą krajową. Na pewno zyska też budżet, bo wpływy ze składek wzrosną. Może być to jednak problem dla firm, których koszty znacznie wzrosną.

Taka truskawa!
Truskawki są bardzo zdrowe, zawierają wiele przeciwutleniaczy i witamin. Należą także do owoców najmniej kalorycznych: w 100 g są tylko 32 kalorie — a to o połowę mniej niż w jabłkach i trzy razy mniej niż w bananach. Poza tym przyspieszają metabolizm i regulują trawienie.

Jak kupić e-wydanie? Wystarczy kliknąć w zdjęcie jedynki poniżej, lub wejść na kupgazete.pl