Niewybuch w pobliżu portu w Giżycku - ewakuacja Mazurskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego

2023-06-22 12:13:40(ost. akt: 2023-06-22 13:06:59)
Zdjęcie jest ilustracją do tekstu

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu

Autor zdjęcia: Zbigniew Woźniak

Na lądzie w pobliżu portu w Giżycku znaleziono niewybuch. Ewakuowano ratowników Mazurskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego. Zablokowany jest wjazd na nabrzeże.
Operator koparki pracującej w pobliżu portu w Giżycku wykopał niewybuch. Bomba leży teraz w łyżce koparki.

— Gdy operator zobaczył niewybuch przerwał pracę i na miejsce pojechały służby — przekazał burmistrz Giżycka Karol Iwaszkiewicz.

Przyjechał patrol saperski z sprzętem i za chwilę bomba zostanie wywieziona. Teraz zablokowany jest wjazd na nabrzeże od strony ekomariny. Gdy niewybuch zostanie wywieziony, wjazd zostanie odblokowany.

Z bazy Mazurskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego, która znajduje się między ekomariną nad jeziorem Niegocin a budowaną bazą Wód Polskich, ewakuowano ratowników.

— Niewybuch wykopany został na budowie bazy Wód Polskich w Giżycku —podał burmistrz Giżycka. (PAP)

autor: Agnieszka Libudzka


W czwartkowym (22 czerwca) wydaniu Gazety Olsztyńskiej m.in.

Kurtyna wodnaZaatakuje nas morderczy żar
W końcu zaczęło się lato. I to z przytupem. Zmagamy się z upałami, co — choć cieszy — wcale nie jest przyjemne i bezpieczne. Ze skwarem lejącym się z nieba nie ma żartów. Wysokie temperatury to dla naszych organizmów potężne wyzwanie.

Nowy dworzec ma być gotowy  na początku 2024 rokuSąd sądem, a prace idą dalej
Choć nie ma jeszcze końca procesów w sprawie olsztyńskiego dworca, to na szczęście wyroki sądowe nie dotykają samej inwestycji. Prace zarówno na budowie dworca kolejowego, jak i modernizacji stacji Olsztyn Główny toczą się swoim torem. I to jest najważniejsze.

VII Kongres Przyszłości; Olsztyn 15 V 23 r. - panel Wszyscy korzystamy z efektów rozwoju
O tym, jaki wpływ na nasze życie ma samorząd województwa, o lepszej komunikacji, bezpieczniejszych drogach, nowocześniejszej opiece zdrowotnej rozmawiamy z rozmawiamy z Gustawem Markiem Brzezinem – marszałkiem województwa warmińsko-mazurskiego.

Jak kupić e-wydanie? Wystarczy kliknąć w zdjęcie jedynki poniżej, lub wejść na kupgazete.pl